Ilbay Akbıyık: “Hakkari tarihin en pir günlerini yaşıyor”

Hakkari Valiliği ve Uray Başkanlığı destekleriyle çekimi yapılan “Çepik” programı pahal bandaj gördü.

TRT’nin Kürtçe kanalında yayınlanan ‘Çepik’ programının bu haftaki bölümü Hakkari’de çekildi. Hakkarili Türk Halk Müziği Sanatçısı Okumuş Vazıh’ın TRT’nin Kürtçe iz işleyen kanalında yaptığı ‘Çepik’ programında sanatçılar Sinan Yılmayan, Mensure Arancak, Aynur Polat, İdris Görgülü ve Hakkari Sanat Topluluğu fon aldı. Hakkari’nin tarihine, örf ve adetlerine saha verilen programda, sanatçılar tayf alıp birbirinden güzel şarkıları seslendirerek binlerce kişiye unutulmaz ayrımsız akşam yaşattı.

Sahneye çıkan Vali ve Uray Başbuğ Vekili İdris Akbıyık, 30 Ağustos Zafere Bayramı’na reva pir ayrımsız izlence olduğunu belirterek, “Burada kâin herkese teşekkür ediyorum. Öncelikle tüm Türkiye’nin ve Hakkari’nin 30 Ağustos Galibiyet Bayramı’nı kutluyorum. Bundan Sonra Hakkari eskisi üzere terörle değil festivallerle, programlarla anılıyor. 3 bin 400 rakımlı ‘Sat Buzul Gölleri Festivali’, 3 bin 700 rakımda kar festivali ve bir nice festivaller yaptık. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, bakanlarımızın desteğiyle tarihin yeryüzü sunturlu günlerini yaşıyoruz. Hakkari’de nazik bire bir tahavvül ve hisse senedi var. Altyapıdan kayırıcı yapıya bir nice hizmetler var. Deneyimsizlik spordan belediyeciliğe güvenilmez gelişmeler var. Bizi herhangi bir ant destekleyen Cumhurbaşkanımıza ve bizi destekleyen bakanlarımıza şükranlarımızı sunuyorum” dedi. Programda Ilbay Akbıyık, eşi Sevgi Akbıyık, ilbay yardımcıları, orgazm önderleri, iş insanları ve yüzlerce vatandaş dal kolalama girerek halay çekti.

Valilik uğrunda düzenlenen ‘Çepik’ programına Hakkari Valisi ve Uray Komutan Vekili İdris Akbıyık, Ilbay Yardımcıları Tevfik Kumbasar, Mustafa Emre Kılıç ve Halil İbrahim Köroğlu, İl Itimat Müdürü Salavat Mete Bulak, Hakkari Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Pakiş, doyum önderleri Ahmet Rahat ve Timur Refik, iş kadını Teoman Zeydan ve çokça sayıda vatandaş katıldı. – HAKKARİ

Share: