İngiltere’nin cenup, ölçülü ve doğu bölgelerinde kuraklık ilan edildi

İngiliz hükümeti, İngiltere’nin güney, orta ve şarki bölgelerinde resmi namına kuraklık car edildiğini duyurdu.

Ülkenin Mekân, Azık ve Karye İşleri Bakanlığından yapılan açıklamada, sonuç 50 yılın sunu yağışsız yazının yaşanıyor olması nedeniyle İngiltere’nin yarısından fazlasının yağışsızlık statüsüne alınmasına karar verildiği bildirildi.

Açıklamada, İngiltere’nin 14 bölgesinden sekizinde kuraklık yaşandığı belirtilirken bu bölgelerin Devon ve Cornwall, Solent ve Güney Downs, Kent ve Cenup Londra, Herts and Yıldız Londra, Gün Doğusu Anglia, Thames, Lincolnshire and Northamptonshire, Günindi Midlands olduğu bildirildi.

“Hortum yasağı” genişliyor

Su tevzi şirketi Yorkshire Water, 26 Ağustos’tan itibaren hortum yasağı kendisine bildik suyun kısıtlanmış kullanımının uygulanmasına başlanacağını bildirdi.

İngiltere’nin yer büyük akarsu ve atılmış su hizmetleri şirketi Thames Water, 4 Ağustos’ta müşterilerini yağış eksikliği dolayısıyla gelecek haftalarda Londra’üstelik “hortum yasağını” (Muayyen ayrımsız su şirketi marifetiyle su kıtlığı sırasında meri hortum kullanımına ait resmi bunama) uygulamak zorunda kalabilecekleri üzerine uyarmıştı.

İngiltere’de içmece suyu sağlayan benzeri farklı tedarikçi South East Water birlikte Site ve Sussex’teki müşterileri amacıyla 12 Ağustos’tan itibaren yürürlüğe girecek “hortum” ve “sulama” yasağını açıklanan ikinci tedarikçi oldu.

Thames Water, yağışsızlık zımnında talebin 25 yılın bildirme erdemli seviyelerine ulaştığını açıklamış, meydan altı suyu seviyeleri bu yıl ilk kez ortalamanın altına düşmüştü.

Londra’daki Thames Nehri’nin kaynağı, yağışların azalması ve temmuz ayında ülkede yalım rekorunun kırılmasına kez açan sıcak hava dalgasının etkisiyle yağışsızlık yaşanıyor.

Share: