Iri Zafer’in 100. yılı kutlanıyor

Hakkari’nin Çukurca ve Yüksekova ilçelerinde 30 Ağustos Galibiyet Bayramı törenle kutlandı.

Çukurca’da Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulmasıyla başlayan törende kaçınmak duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mesajının okunmasının arkası sıra günün fehva ve önemini tamlayan danışma yapıldı.

Kaymakam Hasan Kurt’un makamında tebrikleri akseptans etmesiyle serencam bulan törene 2. Son Tugay Komutanı Tugay Ahmet Atilla, Belediye Reisi Ensar Dündar, İlçe Güllabi Komutanı Binbaşı Engin Edvar, İlçe Güvenlik Müdürü Yusuf Ambulans, siyasi parti ve sivil sosyete kuruluşlarının temsilcileri, gelgel amirleri ve vatandaşlar katıldı.

Yüksekova

Belediye bahçesindeki Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulmasıyla başlayan törende imtina etmek duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

“30 Ağustos” şiirinin okunması ile günün anlam ve önemini tamlayan konuşmanın yapılmasıyla sonuç bulan törene Kaymakam ve Uray Komutan Vekili Ömer Çimşit, Garnizon Komutanı Yaya Miralay Erek Uluğ, Esendere Mekân Belediye Başkanı Dırbaz Büyüksu, Büyükçiftlik Kasaba Şehremini İsmail Rüştü Zeydan, siyasal parti ve sivil cemiyet kuruluşu temsilcileri ile gurur amirleri katıldı.

Share: