İsrail’in Gazze’ye müteveccih saldırılarında 44 can hayatını kaybetti

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarında 44 can yaşamını yitirirken 360 güç bile yaralandı. Saldırılarda bir nice çatı alçak hasar gördü ve yıkıldı.

Filistin İletişimciler ve Medya Derneği (FİMED), İsrail’in Gazze’ye müteveccih saldırılarında duygusal kayıpları ve oluşan maddi hasara ilgilendiren ayrıntılı bilgileri paylaştı. İsrail-Gazze ortada varılan ateşkesin arkası sıra paylaşılan bilgilerde, 44 kişinin hayatını kaybettiği, 360 kişinin da yaralandığı duyuruldu.

Refah kentinde 48 birey yaralanırken, 7 güç yaşamını yitirdi. Eğlek Yunus’ta 6 güç hayatını kaybederken, 30 dirilik üstelik yaralandı. Umum Wista ve Gazze’bile 131 emanet yaralandı, 13 gönül hayatını kaybetti ve yeryüzü çokça birey kaybının yaşandığı Şimal Gazze’dahi 18 sevimli yaşamını yitirdi, 151 güç üstelik yaralandı.18 BÖLÜK AĞIZ AĞIZA YIKILDI, 1675 BÖLÜK HASAR GÖRDÜ

Saldırılar, iri çapta maddi hasarı da yanında getirdi. Mecmu 18 ev saldırılar sonucu tamamen yıkıldı. 71 basamak ağırbaşlı hasar alarak kullanılmaz hale gelirken, 1675 göz dahi kısmi kendisine hasar gördü. Sunma fazla konutun yıkıldığı ve hasar gördüğü havza ise Gazze oldu.

Share: