İstanbul’da teröre alın ‘Evlat Nöbeti Çalıştayı’

İstanbul’üstelik Iletişim Araçları Platformu Derneği ve MİSMED Toplumsal Iletişim Araçları Derneği işbirliğiyle ‘Yavru Nöbeti Çalıştayı’ düzenlendi. Çalıştayın açılış konuşmasını özne DÜRÜST Fırka Nevşehir Mebus Mustafa Jandarma, “”HDP çocukların dağa kaçırılmasında tıpkı istasyon, Diyarbakır Anneleri bu istasyonu imha etti” dedi.

Diyarbakır’bile yarıcı yıldırı örgütünün dağa kaçırdığı evlatlarını ahzetmek amacıyla HDP mülk binası önünde posta tutan ailelerin duruşu akademik mücahede konusu oldu. Bu çerçevede İstanbul’bile Iletişim Araçları Platformu Derneği ve MİSMED Sosyal Iletişim Araçları Derneği işbirliğiyle ‘Bala Nöbeti Çalıştayı’ düzenlendi. Terörizme cebin duran ilk avrat hareketinin dünyaya afişe etmek amacıyla organize edilen çalıştayın 1. ve 2. oturumları gerçekleştirildi. Annelerin başlattığı hareketin akademik düzeyde ele alındığı çalıştay’ın Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz ve Bitlis Muazzez Üniversitesi’nde Sosyoloji Bölümünde Öğretim Üyesi Doç. Dr. Fakirlik Palabıyık yaptı. Açılış konuşmalarının ardından Ahmet Durkaya’nın moderatörlüğünde ‘Sosyal Hareketin Yıpranmamış Öznesi: Uşak Nöbeti Aileleri’ konulu 1. Celse başladı. Oturumda dil cambazı adına Çarkıt DÜRÜST Partili Saylav Mehdi Eker, Gazeteci Orhan Miroğlu, Fatma Gülşen Selek ve Mahmut Bıyıklı katıldı. 1. Oturumun arkası sıra Stabil Sakınç moderatörlüğünde ‘Enik Nöbeti Aileleri: Toplumsal Say ve Birey Say’ mevzulu 2. celse başladı. Oturumda dil cambazı adına Zeynep Türkoğlu, Betül Soysal Bozdoğan, Doç. Dr. Veysel Aldanmaz ve Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu katıldı.

“HDP çocukların dağa kaçırılmasında tıpkı istasyon, Diyarbakır Anneleri bu istasyonu imha etti”

Çalıştayın küşat konuşmasını özne DÜRÜST Tümen Nevşehir Saylav Mustafa Açıkgöz, “Bugün İstanbul’bile Çalıştayımız var. Diyarbakır Annelerimizin hakikat ve havalı direnişinde hem sosyolojik hem akademik hem dahi medya ayağı olarak lacerem destek sağlayabiliriz. Bu işi bütün bu arada pekâlâ yürütebiliriz onu cenkleşmek üzere buradayız. Bağımlı bu tam Türkiye’nin değeridir. İnşallah bilcümle beraber Diyarbakır annelerimizin desteği ile beraber İçişleri Bakanımızın katkıları ile beraber bilcümle terör örgütlerini inşallah bu ülkeden söküp atacağız. Tabi burada Diyarbakır annelerimizin yakınlarında direnişi çokça önemli notlar çıkardı. Benzeri tanesi üstelik özellikle hiçbir HDP Milletvekili çocuğunun yahut varlıklı çocuklarının dağda olmadığını ağız ağıza abus ve zavallı Doğu’da ki vatandaşlarımızın çocuklarının olduğu belirleme edildi. Allah’a hamdolsun bu aynı hemencecik azalıyor. Zira Diyarbakır Annelerimiz elden evlatlarını istirdat değil, dağa çıkma ve kaçacak çocukları üstelik kurtarmak amacıyla bir metanet ve vakfe sergiliyorlar. Biz dahi onlardan minnettarız. Türkiye terörle savaşım haddinden fazla yüce 2 molekül sağladı. Hem TSK, hem MİT hem da Güven güçlerimizin koordineli gayretleri ile bu arada domestik ve milli unsurların kullanması gene siyasal cıvıl cıvıl iradenin terör örgütüne koku aldırmaması. İkincisi ise Diyarbakır annelerimizin özellikle Kürt halkının tıpkı eylemi tıpkı direnişi ortaya bundan sonra. Nedeniyle Diyarbakır anneleri şunu haykırdılar. Terör örgütü çocuklarımıza acımasızlık ediyor, bizim çocuklarımızın geleceğini çalıyor, bizim çocuklarımızı öldürüyor. Bu haykırışlarda şu gerçeklik ortaya bundan sonra. HDP çocukların dağa kaçırılmasında tıpkısı istasyon, Diyarbakır Anneleri bu istasyonu imha etti. Biz onlara minnettarız” şeklinde konuştu.

Toplamda 6 oturum adına planlanan ‘Genç Erkek Nöbeti Çalıştayı’ akşama büyüklüğünde sınırlı aralarla devam edecek. – İSTANBULShare: