İstanbul’da vereceği dinleti saatler kaldığında tahrip edilen Tuna Kiremitçi başkaldırma etti

Müzisyen ve yazar Tuna Kiremitçi’nin zaman Güngören Fazilet Beyazıt Kültür Sarayı’nde vereceği konseri fek edildi. Içtimai iletişim araçları hesabından paylaşım fail hanende, tağyir kararına sitem etti.

“ŞARKILARDAN BU TEVAKKI ETMEK NİYE?”

Konserinin dini gerekçeler dolayısıyla fek edildiği encam sürülen Tuna Kiremitçi, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “Ulan bugünkü İBB Güngören Yiğitlik Beyazıt Kültür Merkezi konserimizi son anda zecrî hükümet erkanı: Ne fora etmek, nereye duyulmak istemektesiniz? Şarkılardan bu korku neden?” dedi.

TUNA KİREMİTÇİ KİMDİR?

Tuna Kiremitçi 24 Gücük Ay 1973 yılında Eskişehir’de dünyaya gelmiştir. Filibe asıllı aynı ailenin çocuğu adına dünyaya mevrut Kiremitçi, önceki şiirlerini Galatasaray Lisesinde okurken Dirlik Dergisi’nde yayımlattı. Tuna Kiremitçi Yaşar Nabi Nayır Türkü ödülünü aldığı Ayabakanlar isimli kitabını 1994 yılında yayımladı. 1997 yılında Bosnalı Âşık İzzet Sarayliç ile Deliboynuz Balkan Şiir ödülünü paylaştı. Kiremitçi’nin 2002 yılında sâdır ‘Git Kendini Çok Sevdirmeden’ isimli romanı balaban yankı uyandırmayı başardı. 2003 yılında ise tekrar çok satanlar listelerinde mufassal zaman küsurat Bu İşte Benzeri Vahşet var ve Bazı Şiirler, Kâh Şarkılar kitapları kari ile buluştu.

Sinema eğitimi aldıktan sonradan bodur filmleri ile tıpkısı haddinden fazla ödülün sahibi olmuştur. 2009 yılında geçmiş etraflı metrajlı filmi Adını Sen Koy’u çekmiştir. Bu İşte Tıpkısı Yalnızlık var isimli eseri 2013 yılında sinemaya uyarlanmıştır. Tuna Kiremitçinin bestelerini kendisi dışında Ajda Pekkan, Haluk Uzun, Müslüm Gürses kabil büyük sanatçılar seslendirmiştir.

Share: