İYİ Fırka Yerli Yönetimler İstişare Toplantısı Samsun’da yapıldı

İYİ Tümen Yerli Yönetimler Başkanlığınca hazırlanan Domestik Yönetimler İstişare Toplantısı, Samsun’üstelik gerçekleştirildi.

İYİ Öğür Yerli Yönetimler Başkanı Kavi Ergun ve Kadro Başkanvekili Erhan Kankızıl, İlkadım ilçesinde esnaf ziyaretinde bulundu. Esnafla dostane eden Ergun ve Ateş Parçası, henüz sonra partililerle İlkadım Belediyesi ÇAGEM Derinti Salonu’nda planlı 5. Yerel Yönetimler İstişare Toplantısında ayrımsız araya geldi.

Ergun, burada yaptığı konuşmada, Türkiye’nin borcunun, iktisadi riskleri ve kırılganlığının herhangi bir güzeşte aktarılma arttığını söyledi.

Türk Lirası’nın sonuç 4 yılda dünyada en aşkın derece kaybeden servet birimlerinden biri haline geldiğini öne süren Ergun, “Hasıl odur kim milli paramızın değer kaybı bitmeme edecektir. Pahalılık, TÜİK rakamlarında da yüzdelik 80’leri aşmış durumdadır. Türkiye, zaman dünyanın genişlik faziletli enflasyonuna topluluk biraz ülkesinden birisidir. Bu hesaplı dengesizlikler ve bozulmalardan dolayı Türkiye’dahi sağlık eşitsizliği giderek artmaktadır.” dedi.

İYİ Tümen namına Türkiye’yi akse konusunda akse yaratıcı bu sistemden bire bir zaman geçmiş kurtarmayı ve güçlendirilmiş vekil sisteme kavuşturmayı hedeflediklerini belirten Ergun, “Partili Cumhurbaşkanlığı Sistemi’nin yarattığı tüm bu sorunları, İYİ Öğür iktidarında kuvvetli ve kalburüstü kadrolarımızla bodur sürede çözebileceğimize inanıyoruz. İktidarımızda insanları bahtiyar ve gelecekten umutlu benzeri devlet, demokratik ve gönençli tıpkı Türkiye’yi inşa edeceğiz. İYİ Parti olarak mücadelemizin özü budur.” ifadelerini kullandı.

Erhan Çevrimli birlikte Türkiye açısından akıbet merhale yetişkin aynı seçime gidildiğini söyledi.

Seçimi alamadıklarında bundan sonra Türkiye’nin bütün değişikliğini tartışmayacağını kaydeden Idareci, “Pres ayrımsız intihap olacak ama başaracağız ve biz sahadayız, siz sahadasınız. Toplumun çok kısık şekilde hem sistemi hem iktidarı değiştirmeye müteveccih bir isteği var.” diyerek konuştu.

Milletin kendilerine aykırılık görevi verdiğini dile getiren Çevrimli, “Sorunlarına çevirici olmamız gerekir ve bunu ısrarla yapmamız geçişsiz. Bunu Türkiye Büyük Kavim Meclisinde yapıyorsak, Meclis üyelerinin bile bunu yerel meclisinde yapması lazım.” diye konuştu.

Konuşmaların peşi sıra matbuat mecbur bitmeme eden toplantıya İYİ Öğür Samsun Saylav Bedri Yaşar, Domestik Yönetimler Başkan Yardımcıları Burhanettin Kocamaz, Behçet Saatcı ile Mete Âdem, İlkadım Şehremini Necattin Demirtaş, İYİ Fırka Samsun İl Başkanı Hasan Aksoy ile Giresun, Kalabalık, Sinop il başkanları ve partililer katıldı.Share: