İyi Partili Yaşar: Dünyanın Tek Durumunda ‘Biz İktidara Geldik, Kısır Sayısını Artırdık’ Diye Niteleyerek Övünen İktidar Tanımıyorum

İYİ Parti Samsun Mebus Bedri Yaşar, TBMM Umumi Kurulu’nda; yurttaşlara sunulan erke desteklerinden bahsederek, “AK Fırka iktidara geldiği bölüm söylediği şuydu, ‘Tığ 2 milyon 300 bin aileye bindi veriyoruz.’ Zaman geldiği misil itibariyle 6 milyon küsür aileye destek veriyorsunuz. Bunun anlamı nedir, 2 milyondan 6 milyona kısır sayısı arttı. Dünyanın tek yerinde ‘Biz iktidara geldik, kısır sayısını artırdık’ diye övünen kuvvet tanımıyorum” dedi.

TBMM Genel Kurulu’nda; Enerji ve Elbette Kaynaklar Bakanlığı, Tecim Bakanlığı, Kasaba, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın 2021 Yılı Kesme Hesap Kanun Teklifleri ve 2023 Yılı Bütçe Yasa Teklifleri görüşülüyor.

İYİ Fırka Samsun Mebus Bedri Yaşar, Genel Kurul’da aldığı güya, geçkin Umumi Kurul’üstelik sâdır tartışmada AKP Bursa Milletvekili Galibiyet Işık’ın yumruğu ile yaralanan ve fenalaşarak hastaneye kaldırılan İYİ Öğür Trabzon Mebus Hüseyin Örs’e geçmiş olsun dileklerini ileterek, “Saldırıyı buradan hızlı kınıyoruz. Gazi Meclis’imizde yapılan bu hareketli, milletin iradesine ve partimize yapılmıştır. Cemaziyelevvel yaşadığımız bu kırıcı olayı, bizler gibi SELIM Tümen milletvekillerimizden biraz kişinin haricinden hiç kimsenin ikrar edemeyeceğini düşünüyoruz. On Paralık kimse evvel yaşadığımız olaylara diploma veremez. Fakat kızıl vekilin yaptığından pişman olmadığını, çeki duymadığını ve defo dilemeyeceğini açıklaması, gerçekleştirilen saldırının bilinçli ayrımsız akıntı olduğunu göstermektedir” diye konuştu.

Yaşar, Türkiye’bile politika kurumunun kalitesini tasarruf etmek için büyük çabalama harcadıklarını söyleyerek, “Ülkemizin ve milletimiz üzere çıktığımız bu yolda makul bildiklerimizi söylemeye bitmeme edeceğiz. Cemaziyelevvel olduğu kadar zaman birlikte bizi bu yolumuzdan sarkıtmak ve uğraş ortamına başlamak isteyenler, bittabi olacaktır. Tığ bunların hiçbirisine aldırmayacağız. Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in söylediği kadar hiçbir düşkün edisyon bizi Hakkın ve hakikatin yolundan ayırmayacaktır” dedi.

“ENERJİ HARCAMASI YÜZDE 135 ARTTI”

Yaşar, Türkiye’nin erke sıkıntılarına de değinerek, şunları söyledi:

“Hele akıbet dönemde enerjiye ödediğimiz rakamlar artmaktadır. Vakit Kaybetmeden bu yılda Sülale- Eylül aylarında yüzde 135 artışla 73 bilyon 850 milyon dolar mal ödemişiz. Veriler göstermektedir kim ülkemiz enerjide eksiksiz benzeri bağımlılığa sürüklenirken, bu buut hem vatandaşımıza hem birlikte devletimize yoğun tıpkı ağırbaşlılık getirmektedir. Kaldı kim işsizliğin önüne sarkıtmak üzere her güzeşte çevrim bizim oturmuş gücümüzü tasarruf etmek hem de enerji üretimine tehlikeli destekler vermemiz gerekiyor.”

“DÜNYANIN HİÇBİR YERİNDE YOKSUL SAYISINI ARTIRDIK DİYE ÖVÜNEN İKTİDAR TANIMIYORUM”

Yaşar, erke desteklerinden bahsederek, “DOĞRU Parti iktidara söylediği devir söylediği şuydu, ‘Biz 2 milyon 300 bin aileye bindi veriyoruz’. Zaman geldiği rakam itibariyle 6 milyon küsür aileye bindi veriyorsunuz. Bunun anlamı nedir, 2 milyondan 6 milyona çorak sayısı arttı. Dünyanın tek durumunda ‘Biz iktidara geldik, çorak sayısını artırdık’ diyerek övünen kuvvet tanımıyorum” dedi.

Yaşar, hareketlilik dağıtımını bildik 5 firmanın dışında kimsenin yapmadığını hatırlatarak, “Cumhurbaşkanı diyor kim ‘Dünya 5’ten büyüktür’. Tıpı Tıpına katılıyoruz. Amma Türk yatırımcısı üstelik sizin kuintet grubunuzdan henüz büyüktür” diye niteleyerek vurguladı.

Share: