İzmit Belediyespor’un fikstürü belli oldu

Türkiye Kadınlar Basket Ligi ekiplerinden İzmit Belediyespor Karı Basket Takımı’nın 2022-2023 sezonu lig takvimi ve Federasyon Kupası grubu galiba oldu.

Kadın Basketbol Takımı’nın düzlük aldığı Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nin 2022-2023 sezonu küme fikstürü, İstanbul Sinan Erdem Spor Salonu’nda planlı organizasyonda netleşti. İzmit Belediyespor, önce maçında 24 Eylül Cumartesi haset iç sahada Ferhatoğlu Edremit Belediyespor ile karşı karşıya gelecek.

Klasman fikstürünün çekildiği organizasyonda 13-19 Ilkgüz tarihlerinde Eskişehir’de gerçekleştirilecek Federasyon Kupası’nın de grupları belirlendi. Kupada ter dökecek ekiplerden biri olan İzmit Belediyespor, Antalya Güneşi, HDI Sigorta Yalova VIP ve Tarsus Belediyesi ekipleriyle D Grubu’nda savaş edecek.

“Hedefimiz Süper Grup”

İzmit Belediyespor ekibini temsilen organizasyona katılan İzmit Belediyesi Spor İşleri Müdürü Mithat Ağabey hedeflerinin değme ahit doruk olduğunu belirtirken, “İzmit Belediyesi yerine bakir sezona yıpranmamış bir aktör gurubuyla başlıyoruz ve baştan ilişkin olduğumuz Kadınlar Basket Süper Ligi’ne fazlalaşmak istiyoruz” dedi.

Demir oldu: “Seçme iki kulvarda dahi iddialıyız”

Öbek ve Federasyon Kupası’nın çekilen fikstürünü değerlendiren aynı ayrıksı isim İzmit Belediyesi Karı Basketbol Takımı Yazıhane Sorumlusu Tayfun Çipo oldu. Çıpa, “Yeni aynı sezona yıpranmamış umutlarla başlıyoruz. Mukavemetli tıpkı yığın maratonu bizi bekliyor. Federasyon Kupası’nda üstelik takatli tıpkı gruptayız. Ama tığ İzmit Belediyespor namına ligde olduğu kabilinden kupada da iddialıyız” ifadelerini kullandı. – KOCAELİ

Share: