Jandarmadan tarım araçlarının karıştığı kazalara reflektörlü hal

Denizli İl Güllabi Komutanlığı tarafından tarım araçlarının karıştığı gidiş geliş kazalarını bildirme organ azaltmak amacıyla “Yansıtıcı Tak, Görünür Ol” projesiyle vatandaşlara yansıtıcı kullanımı karşı bilgilendirilmede bulunuldu.

Denizli İl Güllabi Komutanlığınca 2022 yılı için hazırlanan “Reflektör Tak, Görünür Ol” projesi çerçevesinde, ekincilik araçlarının karıştığı belalar sonucunda yaşanan can kayıpları ile yaralanmaların en organ indirilmesi amacıyla planlı icraat bitmeme ediyor. Bu maksatla, Gidiş Geliş Ofis Müdürlüğü ve Pamukkale Trafik Jandarması yoluyla sorunun kaynağında anlatılması ve çözülmesi üzere, Denizli traktör galericileri sitesindeki römork üreticisi ve satıcıları ile galeriye gelen vatandaşlara yönelik bilgilendirme faaliyeti yürütme edildi. Konu ile ilgili namına hazırlanan afişler gelişim yerlerine asılıp, emin traktör kullanımı hakkındaki kitapçık ve broşürler katılımcılara dağıtıldı.

Sürücü ve yolcuların, ilçe çabucak devrilen traktörün altında kalmasını karşılayıcı rops demirinin(güvenlik çerçevesinin) önemi durumunda vurgulanarak, traktör satıcılarından modeli itibariyle asayiş çerçevesi bulunmayan traktörlere rops demiri yaptırılması istendi. Römorklara arkadan zedelenmek şeklinde meydana mevrut kazaların önlenmesine yardım sağlayan ve iki skor otantik müselles reflektör takılarak satışa sunulması istenildi. Yapılan faaliyette, traktör galericileri sitesindeki reflektörü bulanmayan 5 traktör römorkuna, katılımcılar ve gidiş geliş jandarması yoluyla standartlara makul üçgen reflektör takıldı. – DENİZLİ

Share: