Kadına Yönelik Şiddete Alın Arsıulusal Mücadele Günü

Adana, Mersin, Hatay ve Osmaniye’üstelik AK Öğür İl Kadın Kolları Başkanlıklarının organizasyonuyla “25 Son Teşrin Kadına Müteveccih Şiddete Alın Arsıulusal Savaş Günü” dolayısıyla basın açıklaması yapıldı.

DÜRÜST Parti Adana İl Eş Kolları Başkanı Sevil Fert, beraberindeki Osmaniye Saylav İsmail Kaya, YANLIŞSIZ Fırka İl Başkanı Mehmet Ay ve İl Bilgisizlik Kolları Başkanı Mustafa Baht ile mülk binasında yaptığı açıklamada, kadına müteveccih şiddetin önlenmesi ve yaptırımların artırılması amacıyla çalıştıklarını söyledi.

Kadına müteveccih seri mücadele etmekte azimli olduklarını aktaran Birey, şöyle bitmeme etti:

“Takkadak ocak içi değil, özellikle PKK kalkışmak amacıyla tam terör örgütlerinin kadınlara ve çocuklara yaptığı temas türlü

çapkın kararlılıkla savaşım edeceğiz. Var olan hal önerilerimize yenilerini ilaveten, canla başla

çalışmaya devam edeceğiz. 25 Kasım Kadına Müteveccih Şiddete Karşı Uluslararası Savaş Haset’nde tıpkısı nöbet elan ifade ediyoruz ki hız uygulayana, şiddete taraf olana, çaba üzerinden yöntem yapana, mobbing ve yavuklu momentum

uygulayana, şiddeti olumlayan zihniyete karşı karı-erkek bile mücadelemizi sürdüreceğiz.”

Mersin

DOĞRU Tümen Sazak İl Başkanlığınca Cumhuriyet Altını Alanı’nda planlı basın açıklamasına DÜRÜST Tümen Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz, AK Öğür Sazak İl Eş Kolları Başkanı Aysel Mavioğlu, öğür üyeleri ve kadınlar katıldı.

Mavioğlu, burada kadına yönelik şiddetin önlenmesi ve yaptırımların artırılması üzere var güçleriyle çalıştıklarını belirtti.

Kadına şiddetin insanlığa hainlik olduğunu dile getiren Mavioğlu, tek ayrımsız kadına yönelik şiddete daha tahammüllerinin olmadığını söyledi.

Bu konuda mücadelelerini sürdüreceklerini nâkil Mavioğlu, “Kadını ve kadının varlığını serencam basamak önemseyen tıpkısı yaklaşımla Kadına Müteveccih Acul Arsıulusal Savaş Haset kapsamında Sayın Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın üstelik sık sık tekrarladığı üzere kadına şiddetin, insanlığa hıyanet olduğunu bire bir öğün henüz haykırıyoruz. YANLIŞSIZ Fırka teşkilatları namına, seçkin adımımızda bu bilinçle hareket ediyor, rastgele fırsatta dile getiriyoruz.” ifadelerini kullandı.

Hatay

SELIM Öğür Hatay İl Başkanlığı aracılığıyla Kadına Müteveccih Şiddete Cebin Arsıulusal Mücadele Haset nedeniyle parti binasında basın açıklaması yapıldı.

Eş Kolları Başkanı Zehra Muazzez, buradaki konuşmasında, partilerinin 5,5 milyon kadın uzuv ile ayrımsız zamanda ateş parçası tıpkısı feminizm olduğunu söyledi.

İl Başkanı Yoksulluk Yeşildal dahi kadına müteveccih şiddetin temas türlüsünün karşısında olduklarını rapor ederek “Bunu takkadak rapor bazında değil, hayata dair herhangi bir alanda uygulayıcı tıpkısı iktidarız. Mevzuattan, ceza hukukuna, hatta anayasaya kadar düzenlemeler yapıldı. Çokça duruluk katettik, ancak daha bitirme edecek mesafelerimiz var.” dedi.

Programa, Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz ve partililer birlikte katıldı.

Osmaniye

SELIM Öğür Osmaniye Kadın Kolları Komutan Yardımcısı Elif Büşra Bozkan, öğür binası uğrunda yaptığı açıklamada, kadına müteveccih şiddetin bire bir âdemiyet suçu olduğunu ve SELIM Tümen adına bu suçun önlenmesi amacıyla gereken adımları attıklarını ve atmaya üstelik bitmeme edeceklerini söyledi.

Kadına müteveccih şiddetin yalnız Türkiye’nin değil cümle dünyanın sorunu olduğunun altını çizen Bozkan, değme makule şiddetle kararlılıkla uğraş edeceklerini kaydetti.

Share: