Kadirli-Sumbas el yolu üzere tez kamulaştırma kararı

Enerji yatırımları için Adıyaman, Antalya ve Eskişehir’deki gâh taşınmazların acele kamulaştırılmasına değişmeyen verildi. Osmaniye’da üstelik Kadirli- Sumbas İl Yolu ve kavşak bağlantısı projeleri güzergahında vadi düzlük taşınmazların kamulaştırılması kararlaştırıldı.

Erke yatırımları ile yol ve uç güzergahında kâin taşınmazlara ilgili acele kamulaştırma yapılmasına dayalı Cumhurbaşkanı kararları, bugünkü Resmi Gazete’de yayınlandı. Planlanan erke yatırımları ve bu çerçevede yapılacak devletleştirme kararları şöyle:

3 İLDE ENERJİ YATIRIMLARI İÇİN KAMULAŞTIRMA KARARI

Bağlantı anlaşması göre kuruluş edilecek, ‘154 kV’ (Adıyaman Çimento TM- Atatürk HES TM) Brş.N. -Börkene Çimento TM Enerji İletim Hattı (Girdi-Çıktı) Projesi’ kapsamında Gestalt ilçesi Börgenek Mahallesi’nde düz düzlük 15 parsellik taşınmazlarda dikme yerlerinin sahiplik şeklinde, nâkil dans gabarisinin ise metanet hakkı kabarmak suretiyle Türkiye Ruh İletim Anonim Şirketi Umumi Müdürlüğü tarafından tez kamulaştırılmasına karar verildi.

Türkiye Cıvıltı İletim Çok Ortaklı Şirketi Genel Müdürlüğüne ilgili ‘154 kV Tümsekli-Fenike Erke İletim Hattı Yenileme Projesi’ kapsamında Tümsekli, Kumluca ve Finike ilçelerinde tamlanan güzergaha hamiş eden taşınmazlarda fidan yerlerinin sahiplik şeklinde, iletken salınım gabarisinin ise götürüm hakkı böbürlenmek suretiyle adı sabık Umum Müdürlük vasıtasıyla çabuk kamulaştırılacak.

Türkiye Cıvıltı İletim Anonim Şirketi Umumi Müdürlüğüne ilişkin ‘154 kV Pörsümüş Trafo Merkezi Projesi’ kapsamında Eskişehir, Odunpazarı ilçesinde yer alan Kocakır mevkiinde tamlanan taşınmazların üstelik kamulaştırılması yapılacak.

OSMANİYE’DE YOL VE KAVŞAK PROJELERİ İÇİN KAMULAŞTIRMA KARARI

Kadirli-Sumbas İl Yolu ve kavşak angajman yolu projeleri kapsamında proje güzergahına müsadif kesimlerde araziye girilebilmesi ve kere yapımı çalışmalarının tamamlanabilmesi amacıyla Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde yer düz Şıhmehmetli Mahallesi’ndeki 55 parsel, Halitağalar Mahallesi’ndeki 41 parsel, Yusufizettin Mahallesi’ndeki 11 parsel ve Sumbas ilçesinde yer alan Form Mahallesi’ndeki 17 parsel, Cumhuriyet Altını Mahallesi’ndeki 10 parsel ile Araplı Mahallesi’ndeki 6 parsel ile üzerlerindeki müştemilatın Karayolları Genel Müdürlüğü aracılığıyla acele kamulaştırılacak.

Share: