Kalaba spor haberi | Alman medyasında Altınordu Kulübü tesislerine medih meşgul sözler

Almanya’nın ünlü ayak topu dergileri arasında meydan düzlük 11 Freunde (11 Arkadaş) eylül kocaoğlan sayısında Altınordu Futbol Kulübü ve Komutan Seyit Mehmet Özkan’ı tanıtan açık şümullü benzeri çözümleme bili yayınladı. Derginin Genel Iz Reji Asistanı Tim Jürgens, bu kamer başında İzmir’e gelerek Altınordu’nun Torbalı Güçlü Oktay Yerleşkesi, Beytullah Baliç Yerleşkesi, İsmet Orhunbilge Tesisleri ve Sait Altınordu Tesisleri’nde incelemelerde bulundu.

AJAX, BARCELONA VE CITY’DEKİ YATILI OKULLARI UNUTUN

Dayanıklı Oktay Yerleşkesi’ni gezen muhabirler, edinmiş oldukları izlenimi “Ajax, Barcelona ve City’deki yatılı okulları unutun. Türkiye’nin ikinci düzey liginde mücadele fail bire bir kulüp dünya çapında güre futbolcular yetiştiriyor” şeklinde aktardı. Genç futbolcuların yetişebilmesi amacıyla Avrupa standartlarında herhangi bir şeyin düşünüldüğünü nâkil muhabirler, zihayat sporcuların yer bol sahalarda, bildirme teknolojik imkanlarla antrenmanlar yaptığını belirtti.

Haberde, “Sporcular, Dokuz Canlı Oktay Yerleşkesi’nde ücretsiz kalıyor. Türkiye’nin genişlik bol antrenörleri marifetiyle eğitim alıyorlar. Tesislerde, sporcuların özel antrenmanlar yapabilecekleri ustalık 1 ve ustalık 2 alanlarının beraberinde forvet ve kalecilerin hususi antrenmanlar yaptıkları sahalar, Kriyoterapi ve Yüksek İrtifa Merkezi ve ayrıca abes zamanlarını değerlendirebilecekleri alanlar da düzlük alıyor” denildi. Cengiz Ünder, Çağlayan Söyüncü, Burak İnce, Enis Klan kadar isimleri eş kayran sporcuların ilk hedefinin Altınordu’nun A takımına kaynamak olduğu, amma anne hedeflerinin ise Avrupa’nın 5 balaban liginde eşkal giymek olduğu vurgulandı.

TOPÇU OLAMADI AMMA TOPÇU YETİŞTİRİYORBaşkan Seyit Mehmet Özkan’ın topçu olma hayali kurduğu fakat babasının mebzul yetişek almasını istemesinden çevre bu isteğini gerçekleştiremediği belirtildi. Komutan Özkan’ın babasından 15 yaşındayken ibret çalışması gerekirken futbol oynadığı üzere kötek yediği bile aktarılırken o çağ Başkan Seyit Mehmet Özkan’ın büyükannesine feryat figan ve öfkeyle “Tıpkı periyot bu ailenin gururu olacağım. Varlıklı tıpkısı iş kadını olacağım ve cümle çocukların futbolcu olabilme hayalini gerçekleştireceğim” sözü verdiği aktarıldı. Başbuğ Özkan’nın profesyonel olma hayalini gömerek şirketini büyüttüğü, Türkiye’nin az aksiyon insanlarından biri olduğu ve futbol hayatına atılmasıyla ilgili detaylar birlikte düzlük aldı.

ALMAN GAZETECİDEN MEDIH KOMPLE SÖZLER; “AVRUPA’DA İLK 10-15 ARASINA GİRER

Öte yandan Altınordu FK ile ait etraflı vukuf fail 11 FREUNDE Genel Nişane Yönetmeni Yardımcısı Tim Jürgens, Altınordu FK’dan övgüyle bahsetti. Jürgens, “Altınordu FK’yı uğraşmak tekmil tıpkısı birikim oldu. Açıkçası Türkiye’de hakeza bir kuruluş beklemiyordum ve akıllıca atılmak icabında 2’inci düzey takım takımları açısından bakarsak küçük buradaki yüksekokul Avrupa’de evvel 10-15 arasına girer” dedi.

Share: