Kamu Başdenetçisi Malkoç Erzincan’da STK temsilcileri ve muhtarlarla buluştu

Kamu Başdenetçisi Malkoç Erzincan’de STK temsilcileri ve muhtarlarla buluştu

Erzincan’birlikte “Ombudsman Erzincanlılarla Buluşuyor” programı gerçekleştirildi

Amme Başdenetçisi Malkoç: “Şimdiye büyüklüğünde şöyleydi; bire bir öz yapacağımız antlaşma Avrupa Birliği ne der? Amerika Müttehit Devletleri ne der? O ant bitti. 100’üncü yılımıza geldik, aslan yavrusu büyüdü arslan oldu. imdi tümce Türkiye hangi diyor diyerek bakacak”

ERZİNCAN – Erzincan’birlikte Amme Başdenetçisi Izzetinefis Malkoç’un katılımıyla “Ombudsman Erzincanlılarla Buluşuyor” programı gerçekleştirildi. Programda öğrenciler, muhtarlar ve sivil cemiyet kuruluşlarından kendilerine müteveccih rica ve tavsiyeler dinlenerek hal önerileri sunuldu.

Kamu Denetçiliği Kurumunun bilinirliğini arttırmak ve öğrenciler, muhtarlar ile sivil toplum kuruluşlarının taleplerini düşünüm ve önerilerini uymak üzere Erzincan’da “Ombudsman Erzincanlılarla Buluşuyor” programı düzenlendi. Vali Mehmet Makas’ın küşat konuşmasını yaptığı programda henüz sonradan enformasyon yapan Kamu Başdenetçisi Izzetinefis Malkoç, Kamu Denetçiliği Kurumu için katılımcılara bilgiler verdi.

“100’ncü yılımızda Avrupa Birliği, Amerika Müttehit Devletleri hangi der diyerek değil, Türkiye ne diyor diye niteleyerek bakılacak”

Brifing konuşmasının arkası sıra Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin 100’ncü yılına güvenli adımlarla ve güçlenerek girdiğini tamlayan Malkoç, “Şimdiye kadar şöyleydi; tıpkısı özdek yapacağımız devir Avrupa Birliği hangi der? Amerika Mürekkep Devletleri ne der? O antlaşma bitti. 100’üncü yılımıza geldik, aslan yavrusu büyüdü arslan oldu. bundan sonra hep Türkiye ne diyor diyerek bakacak” ifadelerini kullandı.

Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç konuşmasına şu sözlerle devam etti:

“Osmanlı Itidalli Doğu’yu ve dünyayı adaletle yönetti. Yoruldu. İç aut sebeplerle zayıfladı. Batılı yayılmacı güçler onu parçaladı, öldürdü amma o aslan olan Osmanlı ölmeden evvel tıpkısı çocuk doğurdu. O yavrunun adı Türkiye Cumhuriyeti Devleti’dir. Deminden, bizim devletimiz aslan yavrusu. Aslanın yavrusu ne tamam? Karga filan olanaksız değil mi? Aslan peki. Küçükken hakkını yediler, hukukunu çiğnediler. O’bile büyüdü ve önümüzde ki 2023’te 100’üncü yıl dönümünü kutlayacak inşallah. Güçlenince etrafı birlikte bakmaya başladı. Nerede hukukumuzu çiğnediler? Nerede hakkımızı yediler? Ondan sonradan hakkımızı yenen hukukumuzun çiğnenen yerlerine müdahale etmeye başlayınca Avrupa Birliği, Amerika yahut diğerleri curcunalı çıkarmaya başladı. Onlar ne derse desin, biz budun kendisine hukukumuzu korumasını biliriz, hakkımızı dahi almasını biliriz Allah’ın izniyle. Şimdiye kadar şöyleydi; benzeri madde yapacağımız ant Avrupa Birliği ne der? Amerika Mürekkep Devletleri ne der? O zaman bitti. 100’üncü yılımıza geldik, aslan yavrusu büyüdü arslan oldu. bundan sonra tümce Türkiye hangi diyor diye bakacak Allah’ın izniyle, bunda tereddüdümüz yok. Onun üzere 21’inci çağ Türkiye’nin yüzyılı olacak. Devlet büyüklerimiz bile bunu söyledi ama bunun temelinde etkili olmamızın şartı de sıhhat ve türe. Muhtarımız üstelik adaletli olacak, belediye başkanımız adil olacak, yöneticiler, kat amirleri vatandaşa velinimet adına bakacak. Bu uygulamaları üstelik çoğaltacağız, bakanlarımız üstelik hakeza olacak. Sakim, kalık oldu mu mahkemeye gitmeden ilk bizim üzere kurumlara gelinecek. CİMER’e gidilecek. Türkiye İnsan Hakları Eşitlik Kurumu’na gidilecek. Mahkemeye müracaat etmek filhakika saf hakkınız. Haddinden Fazla teşekkür ediyorum, kürsüyü sizlere bırakacağız ihvan”

Protokol konuşmalarının peşi sıra Kamu Başdenetçisi Izzetinefis Malkoç ile Amme Denetçilsi Saadettin Kalkan vasıtasıyla öğrenciler, muhtarlar ve sivil sosyete kuruluşlarından kendilerine yönelik kâm ve tavsiyeler dinlenerek çözüm önerileri sunuldu.

Gerçekleştirilen programa yer protokolünün beraberinde STK temsilcileri, kamu alım müdürleri, Bayburt, Gümüşhane ve Erzurum’dan öğrenci toplulukları, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Share: