Kapadokya’da balon uçuş rekoru kırıldı

Kapadokya’da balon uçuş rekoru kırıldı

NEVŞEHİR – Türkiye’nin mehabetli turizm merkezlerinden olan Kapadokya bölgesinde hamam gelgel balon uçuşu ile eskimemiş ayrımsız rekora imza atıldı.

Peri bacaları ve volkanik vadileri ile ziyaretçilerini büyüleyen Kapadokya bölgesine mevrut evcil ve ecnebi turistlerin Kapadokya’da yapmak istediği aktivitelerin başında Sıcak Çekicilik Balonlarına yanılmak geliyor.

Bu alışılmadık coğrafyayı yeryüzü gür keşfetmenin yollarından biri sıcak albeni balonları. Balonlar devir doğumu esnasında vadilerin, peri bacalarının, kaya evlerinin arasında fevk ve aşağı manevralar yaparak bu kebir manzayı keşfetmenize imkân sağlıyor. Değişik renklere bürünmüş vadiler ve balonların gökyüzündeki harmonisi hem binenlere hem bile izleyenlere masalsı anlar yaşatmaya bitmeme ediyor.

Çekicilik şartlarının akla yatkın olduğu günlerde, çağ doğumunda havalanan hamam hava balonları kısaca 1 saat Kapadokya semalarında süzülüyor.

Nevşehir Valiliğinin Kapadokya’da balon uçuşları ile ilgilendiren yaptığı açıklamaya bakarak, 2022 yılının önceki 10 ayında gerçekleşen 27 bin 698 balon uçuşu ile 590 bin 887 can Kapadokya’yı gökyüzünden kuş bakışı izledi.

Kapadokya’yı değerli yıl car edilen 2019 yılının tamamında 586 bin 367 yaşama gökyüzünden izlemişti.

Share: