Kara yollarında buut

Karaca yollarının yapım, bakım ve onarım çalışmaları sürdürülen kesimlerinde tehlikeli gidilmesi, trafik işaret ve işaretçilerine uyulması gerekiyor.

Karayolları Umumi Müdürlüğünün misil durumu bültenine göre, Küçük Asya Otoyolu’nun Gölyaka- Düzce kavşakları 4-6. kilometrelerinde üstyapı tamir çalışmaları yapılıyor. Bu nedenle otoyolun İstanbul istikameti trafiğe kapatılarak, erişim farklı istikametten iki yönlü sağlanıyor.

TEM Otoyolu’nun Hendek-Gümüşova kavşaklarındaki üstyapı yenileme çalışmaları nedeniyle 21.00-07.00 saatlerinde her iki doğrultu kesimler halinde trafiğe kapatılarak, ulaşıma sair istikametlerden iki yönlü cevaz verilecek.

Ankara-Pozantı Otoyolu’nun Pozantı Kuzey-Pozantı Cenup kavşakları 4-6. kilometrelerindeki Çakıt-8 viyadüğünde genleşme derzlerinin bakım ve onarım çalışmaları yapılıyor. Bu sebeple otoyolun Ankara istikameti trafiğe kapatılarak, erişim kontrollü gerçekleştiriliyor.

Ankara- Niğde Otoyolu Kırşehir angajman yolunun 1-2. kilometrelerindeki imal çalışması nedeniyle ulaşım mukassem yolun bir bölümünden iki yönlü bitmeme ediyor.

Gümüşova-Düzce- Bolu yolunun 20-22. kilometrelerinde üstyapı onarım çalışmaları nedeniyle İstanbul-Düzce istikameti trafiğe kapatılarak, muvasala sair istikametten iki cepheli sürdürülüyor.

Beyşehir-Seydişehir yolunun 9-13 ve 22-31. kilometrelerindeki yapım çalışmaları sebebiyle muvasala mukassem yolun aynı bölümünden iki taraflı gerçekleştiriliyor.

Sakarya- Bilecik yolunun 47-51. kilometrelerinde üstyapı hizmet ve tamir çalışmaları yapılıyor. Bu nedenle ulaşıma Sakarya istikametinden iki taraflı izin veriliyor.

Kastamonu-Ilgaz- Çankırı yolunun 71. kilometresindeki Ilgaz 15 Temmuz İstiklal Tüneli’nin hizmet, tamirat ve kovanlık çalışmaları nedeniyle saat 18.00’e kadar Kastamonu-Çankırı istikametindeki sıhhatli tüpte muvasala yegâne şeritten sağlanacak.

Hopa-Borçka- Artvin yolunun 47-65. kilometrelerindeki 10 tünelde yapılacak ruh-elektronik sistemi bakım ve onarım çalışması sebebiyle 16 Eylül’e kadar 08.00-17.00 saatlerinde ulaşıma biricik şeritten kontrollü izin verilecek.

Fethiye- Söğüt yolunun 0-9. kilometrelerindeki sathi kaplama çalışmaları nedeniyle sürücülerin gidiş geliş meni ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekiyor.

Share: