Karabük’ten bodur gelişmemiş

Karabük’te “Toplumu Sosyete Işleyen Çocuklardır” projesi başladı.

İçişleri Başkanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından PRODES 2022 kapsamında desteklenen, Karabük Valiliği İl Yazı İşleri Müdürlüğü SUTAŞ ve Aut İlişkiler Bürosu tarafından yazılan, İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü koordinasyonunda Ev ve Toplumsal Hizmetler İl Müdürlüğü vasıtasıyla ölçülü Zafran Deneyimsizlik Derneğinin proje sahibi olduğu proje amacıyla Yazıköy Berrak Hayat, Hizmet, Iyileştirme ve Eş Müracaat Merkezi Müdürlüğünde tören düzenlendi.

El sanatları ve suret sergisinin açılışıyla başlayan törende, kaçınmak duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Kur’an-ı Eli Açık tilavetiyle devam fail törende gösteriler sahnelendi, koşuk oklundu, şarkılar söylendi.

Şehir turları, piknik, toplumsal ve kültürel faaliyetlerin gerçekleştirilmesi hedeflenen proje kapsamında karı içi eğitimler, alıştırma, bale ve raks eğitimleri verilecek.

Etkinliğe, Karabük Valisi Fuat Gürel ve eşi Şiddetli Aras Gürel, Vali Yardımcısı Şeyma Şendur, İl Güvenlik Müdürü Ölçü Yırtar, Safranbolu Uyanık Komando Eğitim Bilimi Hezel Komutanı Yusuf Küçükbaşol, İl Umumi Sedir Başkanı Ahmet Sözen, İl Hususi İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Teferruatlı, Karı ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdurrahman Bilgiç, İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Fikret Erdoğan, siyasal parti temsilcileri, STK temsilcileri, Zafran Cahillik Derneği üyeleri ile davetliler katıldı.

İl Umumi Meclisi 2023 yılı bütçe görüşmeleri yapıldı

İl Umumi Meclisi bütçe görüşmelerinin 9. Birleşimi, İl Genel Meclis Başkanı Ahmet Sözen başkanlığında yapıldı.

Toplantıda Deneyimsizlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Ateşli Büzük 2022 yılında düzenlenen sosyal, kültürel, sportif icraat ve spor, deneyimsizlik, sıkı hizmetleri ile tesisler hakkında ülke umumi divan üyelerine lokma yaparak 2023 bütçesiyle ilgili taleplerini iletti.

Soru karşılık şeklinde bitmeme eden toplantının akabinde İl Genel Meclis Başkanı Sözen, “Geleceğimizin teminatı çocuklarımız ve gençlerimizin spora yönlendirilmeleri, sporu sevmeleri çokça önemli aynı laf. Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürlüğümüz birlikte bu konularda önemli sorumlulukları olan bire bir kurumdur. Tıpkı zamanda sportif başarılarda da daima koca ayrımsız payı vardır. İl Müdürümüzün gayretleriyle çocuklarımızın spora yönlendirilmesinden üniversite daraç hizmetlerine kadar degaje bir yelpazede muvaffakiyetli işlemler çıkartılıyor.” dedi.

Safranbolu’üstelik Hıdırlık ve sosyal tesislere vahim ilgi

Safranbolu Belediyesi, belediyeye ilişik içtimai tesislerde bire bir yılda 84 bin 520 kişinin ağırlandığını bildirdi.

Toplumsal tesisin bodur sürede Safranbolu ve haricen gelen misafirlerin gözdesi olmasının müjdeli olduğunu tamlayan Safranbolu Şehremini Elif Köse, “Aldığımız müspet tepkiler ve düşüncesiz dönüşler ise güzelce bir hizmete imza attığımızın göstergesidir Bu nedenledir ki 8 Kasım 2021 tarihinden bu yana 84 bin 520 hayat restoranımızı ülfet etmiş.” ifadesini kullandı.

Belediye bünyesinde mevcut Hıdırlık Ezgi Tepesi’nin bile çokça sayıda misafiri mihman ettiğini aktaran Köse, “Yenilenen yüzü ile reviş terası çokça daha çalımlı hale gelirken, burada da domestik ve yabancı 139 bin 930 misafirimiz ise sıcak ayrımsız çay evet üstelik kahvelerini Safranbolu’nun benzersiz manzarasını izleyerek içtiler. Uray namına rastgele alanda Safranbolu’muz için iyicene çalışmalar yapmaya ve projeler üretmeye devam edeceğiz.” açıklamasında bulundu.

Share: