Karadeniz Off-Road Kupası’nın ikinci ayak yarışları Ordu’da yapıldı

Karadeniz Off-Road Kupası’nın ikinci bukanak yarışları, Kalaba’nun Fatsa ilçesinde gerçekleştirildi.

Türkiye Makine Sporları Federasyonu vasıtasıyla Fatsa Off-Road Spor Kulübünün aile sahipliğinde Evkaf Mahallesi’nde oluşturulan parkurda planlı yarışlarda 24 ekip savaşım etti.

Kargaşa Valiliği, Kargaşa Büyükşehir Belediyesi, Fatsa Belediyesi, Fatsa Cahillik ve Spor İlçe Müdürlüğünün katkılarıyla yapılan organizasyonda sporcular, üç farklı etapta korkunç yarıştı.

Bazı sürücülerin yumruk anlar yaşadığı parkurda, arızalanan araçlar bile hisse senedi makinesiyle düzlük dışına çekildi.

Vatandaşların rabıt gösterdiği etkinliği, Kalabalık Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler ile Fatsa Şehremini İbrahim Etem Büyükler dahi izleme etti.

Erdoğan: “Herkesin şu anda bahtiyar olduğunu görüyorum”

Fatsa Off-Road Spor Kulübü Başkanı Üzeyir Erdoğan, gazetecilere, yarışların çok fena hâlde geçtiğini ve seyircilerin bile afiyet aldığını düşündüğünü söyledi.

Off-road branşının adrenalini yüksek bire bir spor olduğunu dile getiren Erdoğan, “Adrenalini erdemli olduğu için kendimizi arada bir taharri edemeyebiliyoruz. Uçanlar var, takla atanlar var ama gayet dörtköşe. Herkesin şu anda bahtiyar olduğunu görüyorum.” dedi.

Erdoğan, yarışlara katılımın erdemli olduğunu vurgulayarak, “Havaların da güzelce olması nedeniyle bir nice el ile ilçeden katılan sporcularımız ve onların dahi seyircileri var. O nedenle gayet iyicene ve heyecanlı güzeşte yarışı seyircilerimizin afiyetle izlediğini düşünüyorum. Şu anda 24 yarış aracımız, 48 sporcumuz var. 15 il ve ilçeden katılım var. Iğdır’dan Sakarya’ya, Artvin’den Trabzon, Rize, Giresun’a büyüklüğünde sporcularımız var. Güzel ve ateşin aynı yarış yapıyoruz.” diyerek konuştu.

Etkinlik, yarışlarda dereceye girenlere ödüllerinin verilmesiyle sona erecek.Share: