Karamollaoğlu: “Yani adayla ait ayrımsız açıklama 30 Ocak’ta kaçınan”

Kut Partisi Umumi Başkanı Ana Karamollaoğlu, altılı ganyan masanın 30 Ocak’taki toplantısında cumhurbaşkanı adayıyla ilişkin tıpkısı açıklama yapılmayacağını söyledi.

Karamollaoğlu, Nevşehir’in Kozaklı ilçesindeki benzeri otelin konuşma salonunda basına tutkun planlı “Bilinçli Öğretmenler Derneği 9. Eğitim Kampı” programına katıldı.

Karamollaoğlu, programdan bilahare gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bir matbuat mensubunun “30 Ocak’ta yapacağınız toplantının peşi sıra reisicumhur adayınız açıklanacak mı?” sorusu konusunda Karamollaoğlu, “30 Ocak’ta hemen iktidara gelindiğindeki politikalar görüşülecek. Onlar deklare edilecek. Yani adayla ait aynı izah daha 30 Ocak’ta mümteni. Ama önümüzdeki toplantıda hakeza bire bir karar alınırsa o ayrımlı. Elbette o zaman kabil.” dedi.

“Namzet konusundaki kriterleriniz nelerdir?” şeklinde soruyu bile Karamollaoğlu, “Bugüne büyüklüğünde yapılan çalışmalarda ortaya konulan politikalara uyum sağlaması gerekecek. Tabiatıyla cümle ayrımsız şeyi söylüyor. Seçilebilir olma ihtimali efdal olacak.” diye niteleyerek yanıtladı.

Karamollaoğlu, bire bir istifham üzerine üstelik altılı masanın gündeminde HDP ile ülfet konusunun kayran almadığını dile getirdi.

Bir gazetecinin “Cumhurbaşkanlığı seçiminde önceki turda sonucun çıkmasını bekliyor musunuz?” sorusu konusunda da Karamollaoğlu, “Aslında bekliyoruz. Yani anketlerde öyle bire bir ihtimal dallı güllü gözüküyor ama bittabi yüzde 100 aynı özdek bildirmek bile cins değil.” değerlendirmesinde bulundu.

Share: