Karesi Cumhuriyet kupası bisiklet yarışları yapıldı

Bu yıl 2.si düzenlenen Karesi Cumhuriyet Altını Kupası Derrace Yarışları, müthiş mücadelelere hayalet oldu. Kadınlarda 4, erkeklerde ise 5 kategoride düzenlenen yarışlara yüzlerce profesyonel sportmen katıldı.

Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunun 99. yıldönümü kutlamaları dahilinde Karesi Cumhuriyet Altını Kupası Bisiklet Yarışları düzenlendi. Hanay Yaşam Merkezi – Kepsut Caddesi-Maltalık Caddesi Kriteryum” güzergahında çeşitli kategorilerde yapılan yarışlarda yüzlerce profesyonel sporcu kıyasıya savaşım etti. Yarışların saksı törenine Karesi Kaymakamı Mütehammil Arslanbaş, Karesi Belediye Reisi Dinçer Orkan, Balıkesir Gençlik ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu ile Karesi Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Hiçlik Özalp ve haddinden fazla sayıda çağrılı katıldı. Protokol üyeleri yarışmacılara başarılar diledi. Kadınlarda 4, erkeklerde ise 5 kategoride düzenlenen yarışlarda dereye girenlere ödülleri davetliler yoluyla verildi.

200’e andıran sportmen katıldı

Yarışma öncesi açıklamalarda mevcut Karesi Şehremini Dinçer Orkan, Cumhuriyetin kuruluşunun 99. yıldönümünü kutladı. Karesi Belediyesi’nin spor ve sporcuların değme antlaşma yanında olduğunu belirten Başkan Orkan, “Böyle manidar bire bir günde bizde Karesi Belediyesi kendisine Karesi Cumhuriyet Kupası Bisiklet Yarışları düzenliyoruz. Tamamıyla domestik bazda değil ayrımsız çok ilden mevrut sporcularımız ile bu yarışları yapıyoruz. Yaklaşık 200 sporcumuz yarışlarımıza katılım sağladı. Hangi mutlu Türkiye’de yaşadığımız amacıyla, Ne bahtiyar Türküm diyorum. Sonuç adına ta hepimizin Cumhuriyet bayramını kutluyorum. Nice bayramlar ülkemizin olsun” dedi. – BALIKESİR

Share: