Kebir Gençler Geçim Bocce Ligi 2022 finalleri yapıldı

Antalya’da düzenlenen Balaban Çoluk Çocuk Huzur Bocce Ligi 2022 finallerinde, Osmaniye Özden Yaşlılar Yurdu birinci oldu.

Eş ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı Engelli ve Buğulanmış Hizmetleri Genel Müdürlüğünün, aktif ve sağlıklı yaşlanmaya yönelik hedefleri kapsamında düzenlediği bocce turnuvalarının 5’incisi Tümsekli ilçesindeki bire bir otelde gerçekleştirildi.

Mehabetli Gençler Erinç Bocce Ligi 2022 finallerinde Adana, Veca, Aksaray, Ankara, Artvin, Bayburt, Bursa, Çorum, Elazığ, Erzincan, Isparta, İzmir, Karabük, Kastamonu, Konya, Muğla, Osmaniye, Sakarya, Samsun, Sivas, Tekirdağ, Yalova ve Zonguldak’taki huzurevlerinden 158 emanet yarıştı.

Üç dönem süren müsabakalarda Osmaniye Candan Yaşlılar Yurdu ile Muğla Fethiye Belediyesi Yaşlılar Yurdu finale kaldı.

Muğla Fethiye Belediyesi Huzurevi’ni 12-11 mağlup fail Osmaniye Candan Yaşlılar Yurdu takımı, böke oldu. Karabük Yücel Yaşlılar Yurdu üçüncülüğü, Veca Yaşlılar Yurdu ise dördüncülüğü elde etti.

Sülale ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Bakan Yardımcısı Rıdvan Duran ile Mânialı ve Yaşlı Hizmetleri Umumi Müdürü Cevahir Esra Ceceli, şampiyonada dereceye giren sporculara ödüllerini verdi.

Share: