Kılıçdaroğlu, CHP’li büyükşehir şehremaneti başkanlarını kabul etti

CHP Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, CHP’li büyükşehir belediye başkanlarını kabul etti.

CHP’den yapılan açıklamaya bakarak, Kılıçdaroğlu, tümen umumi merkezinde CHP’li büyükşehir belediye başkanlarını kabul etti.

Basına sadık gerçekleştirilen akseptans sonrası açıklamada kâin CHP Genel Komutan Yardımcısı Seyit Torun, bir gazetecinin “Şehremaneti başkanları Ordu’daki toplantıdan sonradan Genel Başbuğ ile musahabe gerçekleştirdi. Gündemde hangi vardı?” sorusu üstüne 11 büyükşehir belediyesinin zat illerinde elan ilk bu kabil toplantıları düzenlediğini anımsattı.

Şu esas büyüklüğünde toplantılarda önce turun tamamlandığını, peşi sıra Ordu’da büyükşehir şehremaneti başkanlarıyla bir araya geldiklerini anlatan Torun, “Toplantıda birçok laf konuşuldu ama genişlik önemlisi serencam günlerde özellikle belediyelerimize kurulmaya çalışılan kumpaslar, iftiralar, müsvedde kampanyaları konusunda daha kararlı, tevhit şekilde gitmek. Hem uray başkanlarımız zat beyninde hem genel merkez, belediyelerimiz hareket birliğiyle bu karaca propagandaya karşı cıvıl cıvıl şekilde patırtılı çakmak ve artık atılacak adımlar olduğunda tıpkı karalama, bühtan, dek olduğunda bile genişlik anif şekilde karşılık isnat etmek amacıyla değişmeyen alındı. Bunu dahi Sayın Umumi Başkan ile tutmak, aktarmak için geldiler.” değerlendirmesinde bulundu.

“Belediyelerimizi karalayarak itibarsızlaştırmaya çalışıyorlar”

Seçim yaklaştıkça CHP’li belediyelere cebin kara propagandanın artacağını savunan Torun, şunları kaydetti:

“Bizim belediyelerimizde hiçbir husus bulamazlar. İçişleri Bakanlığı, Hak Bakanlığı orada. Etkin personelin soruşturmasını yapan onlar. Kabahatli mudur değil midir onun belgesini veren onlar. Amma sanki belediyelerimizde tıpkı yanlışlık varmış gibi tıpkısı algı yaratmaya çalışıyorlar. Sabaha cebin baskınlar yaparak tıpkısı alacak yaratmaya çalışıyorlar. Aynı dosyayı, görevliyi göndererek alması mümkünken, elli tane polisi kapıya dayayarak sabaha karşı sadece bir dosya ahzetmek amacıyla mehabetli ayrımsız olay varmış kabil belediyeye gönderiyorlar. Bunların hepsi alacak kamu çabası. Biliyorlar kim yerelden genele iktidarı kuracağız. Yerli yönetimlerimiz bile başarıyla görevlerini devam ettiriyorlar. Beribenzer seçme tür baskıya, engellemelere rağmen olağanüstü işler yapıyorlar, ilkleri gerçekleştiriyorlar. Amma maalesef belediyelerimizi tıpkı şekilde karalayarak itibarsızlaştırmaya çalışıyorlar.

Dün Erdoğan metro açılışında bulundu. O kadar acizler kim İstanbul Belediyesinin logosunu paspas, göstermeyecek kadar acizleştiler. Eğreti olaylarla kendilerine sakil devşirmeye çalışıyorlar ama hangi yaparlarsa yapsınlar başaramayacaklar. Belediyelerimiz vatandaşımızın her bir kuruşunun hesabını vererek belirgin şekilde üreten belediyeciliği ortaya koyuyorlar.”Share: