Kılıçdaroğlu, sosyal ev projesinde Cumhur Reisi Erdoğan’a bindi verdi: Amacını biliyorum ama bu işin kalburüstü olmasını istiyorum

Milyonların merakla beklediği Cumhuriyet Altını tarihinin yer iri toplumsal basamak projesinin tanıtımı geçtiğimiz günlerde yapıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın detaylarını paylaştığı projeyle ait 14 Eylül’da başlayan başvurularda adeta patlama yaşandı. Erdoğan, “Talimatı verdim, sene sonuna varmadan, ne şehirde hangi büyüklüğünde yapıyoruz, ona bakarak aynı taraftan temelleri atıp inşaatlara başlayacağız” ifadelerini kullandı.

BAŞVURANLARIN SAYISI 2 MİLYONU GEÇTİ

“İlk Evim İlk İş Yerim” toplumsal ev projesi için başvuranların sayısı 2 milyon 4 bin 435 oldu. 31 Ekim’e kadar sürecek olan başvurular; “Şehit Aileleri, Yıldırı, Savaş ve Misyon Malulleri”, “Arz birkaç yüzdelik 40 özürlü vatandaşlar”, “emekliler”, “18-30 yaş arasındaki çoluk çocuk” ve “Farklı almaç adayları” olanaksız üzere 5 kategoride akseptans edilecek.

“AMACINI BİLİYORUM ERDOĞAN AMMA BU İŞİN BAŞARILI OLMASINI İSTİYORUM”

CHP lideri Kılıçdaroğlu ise içtimai hane projesiyle ilgilendiren içtimai iletişim araçları hesabından yaptığı eskimemiş paylaşımda “Akıbet dönemlerde TOKİ’nin Ankara, İstanbul, Şanlıurfa, Bilecik, Bingöl ve elan bir nice ildeki ihaleleri tağyir oldu. Zira müteahhitler ihaleye girmiyor. Sen dahi ben üstelik biliyoruz bu toplumsal konut projesiyle amacını Erdoğan. Ama ben bu işin liyakatli olmasını istiyorum. Halkımızın böyle tıpkı projeye ihtiyacı var, siyasiler olarak, bu ihtiyacı karşılamaya mecburuz. Esasen ediyorum, hazine garantisi ver. Destekleyeceğiz. Bire Bir kepazelik henüz yaşansın istemiyoruz” dedi.

“‘BAY EKSIKSIZLIK PROJEYE KARŞI ÇIKTI’ HABERİ YAPTIR, SEVGILI DEĞİL”

Sözlerini sürdüren Kılıçdaroğlu, “Ha sen gene git, iletişim araçları görünümlü aparatlarına ‘Bay Eksiksizlik projeye karşı çıktı’ haberi yaptır, dava değil. Yeter ki bu hareket olsun” ifadelerini kullandı.

KILIÇDAROĞLU’NUN 3 BÖLÜM ÖNCEKİ PAYLAŞIMLARI

Geçtiğimiz günlerde dahi sosyal konut projesine ilişkin toplumsal medya hesabından izah fail Kılıçdaroğlu, şunları söylemişti: “Bölük meselesi gündemde. Yüz Kere ısıtılıp ısıtılıp insanımızın önüne konmuş ayrımsız proje. Yıllardır bire bir hikaye. Erdoğan, biliyorum seçme öncesi dünyalık toplamak amacıyla yapıyorsun bunu. Ego içtimai devletin savunucusu namına içtimai konutların yaygınlaşmasını canı istekle istiyorum.

Sana inanalım istiyorsan, bu işe müteahhitlerin girmesi için hazineden dirimsel güvencesi ver. Muhammes çeteleri semirttin, esas fakir fukaranın konutu üzere garanti ver. Vermezsen, sen üstelik biliyorsun kim bu proje bitmeyecek. Vakıa alışkınsın sen boş toprağa yalandan beton harcı dökmeye…

“BANKER ERDOĞAN MISIN SEN?”

Ben birlikte buradan üstenme ediyorum, biz iktidara geldiğimizde bu garantilerin arkasında duracağız. Erdoğan garanti vermezsen, bu proje tıpkısı Banker Yakup zihniyetinden ibarettir. Topla paraları kimsesiz fukaradan, seçme sürecini finanse deri. Banker Erdoğan mısın sen? Yeter be koca!”Share: