Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a ‘Sosyal Konut Projesi’ Çağrısı: “Esasen Ediyorum; Hazine Garantisi Ver. Destekleyeceğiz”

CHP Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı yeni toplumsal konut projesine ilgilendiren, “Son dönemlerde TOKİ’nin Ankara, İstanbul, Şanlıurfa, Bilecik, Bingöl ve daha bir nice ildeki ihaleleri fek oldu. Çünkü müteahhitler ihaleye girmiyor. Sen birlikte ben dahi biliyoruz bu içtimai ev projesiyle amacını Erdoğan. Ama ben, bu işin kudretli olmasını istiyorum. Halkımızın hakeza benzeri projeye ihtiyacı var… Yeniden ediyorum; Hazine garantisi ver. Destekleyeceğiz” dedi.

Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı yıpranmamış toplumsal basamak projesine ilgilendiren açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu, içtimai iletişim araçları hesabında yaptığı ve Cumhur Reisi Erdoğan’a seslendiği paylaşımda şunları kaydetti:

“Sonuç dönemlerde TOKİ’nin Ankara, İstanbul, Şanlıurfa, Bilecik, Bingöl ve henüz birçok ildeki ihaleleri bozma oldu. Çünkü müteahhitler ihaleye girmiyor. Sen de ben bile biliyoruz bu toplumsal hane projesiyle amacını Erdoğan. Amma ego, bu işin liyakatli olmasını istiyorum. Halkımızın böyle benzeri projeye ihtiyacı var. Siyasiler namına, bu ihtiyacı karşılamaya mecburuz. Yine ediyorum; Hazine garantisi ver. Destekleyeceğiz. Ayrımsız maskaralık elan yaşansın istemiyoruz. Ha sen gine git, iletişim araçları görünümlü aparatlarına ‘Bay Kemal projeye cebin çıktı’ haberi yaptır, ülkü değil. Yeter ki bu hareket olsun.”

Share: