Kimsenin kişileştirme koyamadığı hastayı amansız hastalık olmaktan kurtardı

Kimsenin teşhis koyamadığı hastayı kanser olmaktan kurtardı

BURSA Sindirim Bilimi Uzmanı Dr. Sami Evirgen, kestirmece 4 yıldır gezmediği şifahane kalmayan hastasını kanser olmaktan kurtardı.

Bursa’da gitmediği şifahane, uygulamadığı tedavi yöntemi kalmayan Aylin Yılmayan, çareyi referans konusunda gittiği Özel Yaşam Hastanesi’nde buldu. Yapılan araştırmalar, incelenen MR’lar sonucu Sindirim Bilimi Uzmanı Dr. Sami Evirgen aracılığıyla pankreasın kuyruk kesimindeki kistik tümör tayin edilen Entelektüel, kansere dönüşmek için olan lezyonu operasyonla alınarak sağlığına kavuştu.

Yaptığı başarılı işler sonrası Aylin Yılmayan ve Emine Turhan ile tıpkısı araya gelen Bilirkişi Dr. Sami Evirgen, “Aylin hatun’ın 3 yıllık bir hikayesi var. Birçok afiyet kuruluşuna otama için gitmiş, ancak tıpkısı sonuca varamamış. Kendisinden MR’larını istedik. Pankreasın pöçük kesiminde gözden kaçan kâh lezyonları gördük. Kansere dönüşmesi yüksek olan benzeri kesimi üstelik belirleme edilerek ameliyatla alındı. Bu kistten dahi vareste oldu” dedi. Aylin hanımın şikayetlerini dinledikten sonraları MR incelemelerini da değerlendiren Evirgen, “Süreğen pankreatit hastasıyla yüz yüze olduğumuzu gördük. Hem diyetini, hem dahi reçete tedavilerini düzenledikten bilahare bir anda domuzuna sonuçlar aldık. Ağrıları kemiksiz tıpkısı şekilde azaldı. Diyetine dikkat ettiği sürece, domuzuna ayrımsız hayat onu üstelik bekliyor” şeklinde konuştu. Süreğen pankreatit hastası olduğunu Dr. Evirgen sayesinde öğrendiğini belirten Turhan, “Benzeri süredir tedavi görüyorum. Henüz ilk gittiğim hastanelerde son alamadım. Eve gönderildikten 4 bölüm bilahare kötüleşmeye başlıyordum. Esasen hastaneye yatıyordum. rastgele teşhis konulamadı. Yaptığım tetkikat sonucu buraya geldim. Şuan sağlığım yerimde. Temas ne bire bir atağım ve ağrım bulunmayan” dedi.

Yaklaşık 4 yıldır pankreatit rahatsızlığı çektiğini belirten Yılmayan ise, “Daima rahatsızlanıyordum. Gittiğim değişik hastanelerde kişileştirme konulamadı. Değerlerim arada sırada haddinden fazla bağan ara sıra ise haddinden fazla yüksek çıkıyordu. Emine hatun yardımıyla bu hastaneye geldim. 4 yıl geçmiş MR’larıma varıncaya büyüklüğünde kâffesi tek tek incelendi. Farklı doktorların bulamadığı rahatsızlığımı Dr. Sami Koca fark etti. Teşhisi koyduktan bilahare da tedaviye başladık. Kansere çevirebilecek doku bozukluğu olduğu amacıyla ivedi ameliyata alındım. Deminden çok şükür haddinden fazla iyiyim” diye niteleyerek konuştu.

Share: