Kırklareli haberi: KIRKLARELİ – Ders anlatırken kalp krizi geçirerek yaşamını yitiren hoca amacıyla Lüleburgaz Lisesinde tören

Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesinde ders anlatırken kalp krizi nâkil ve kaldırıldığı hastanede kurtarılamayan hoca Erkin Şenyeğit (52), toprağa verildi.

Dün, Lüleburgaz Lisesinde ibret anlatırken rahatsızlanan Almanca öğretmeni Şenyeğit, 112 Ivedili Sağlık ekiplerince kaldırıldığı Lüleburgaz Izzet Hastanesinde müdahaleye karşın hayatını kaybetti.

Şenyeğit amacıyla mezun olduğu ve öğretmen olarak görev yaptığı Lüleburgaz Lisesinde tören düzenlendi. Öğrenciler, Şenyeğit’in Türk bayrağına sarılı tabutuna çiçekler bıraktı.

İlçe Milli Yetişek Müdürü Evren Fazilet, haddinden fazla ümitsiz olduklarını belirterek, “Adı kabil özgün, bağımsız ve hareketli ayrımsız adamdı. Soyadı üzere şen ve alp bire bir adamdı. Kabri nur, mekanı cennet olsun. Cümle camiamızın başı sıhhatli olsun.” diye niteleyerek konuştu.

Şenyeğit’in naaşı, Sokullu Mehmet Paşa Camisi’nde kılınan cenaze namazı sonrası kaymakamlık mezarlığında defnedildi.

Törene, Şenyeğit’in yakınları ile Kırklareli Valisi Birol Ekici, İl Milli Yetişek Müdürü Hüseyin Kalkan, çekicilik müdürleri, öğrenciler ve öğretmenler katıldı.

Share: