KIRKLARELİ – İçişleri Bakanı Soylu Kırklareli’de değişik ziyaretlerde bulundu

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat,”Ati nesillerimizin önüne kıvrak benzeri Türkiye, nazik tıpkı Türkiye’yi, bilcümle riskleri alarak bırakmak zorundayız” dedi.

YANLIŞSIZ Tümen Kırklareli İl Başkanlığını ziyaretinde Aristokrat, AK Fırka’nin Türkiye’ye şişman hizmetler yaptığını anlattı.

Soylu, “Türkiye’üstelik iri hareket başardınız herkese rağmen, seçme şeye rağmen başardınız. Türkiye’dahi balaban bire bir kıvrılma oluşturdunuz. Dünyaya karşın, Türkiye’yi istemeyenlere karşın ve Türkiye’nin ayağına çelme takıp coğrafyayı hep istikrarsızlıkların içerisine sokmak isteyenlere karşın büyük bir devrim yaptınız.” dedi.

Eski Başbakan Adnan Menderes ve arkadaşlarının idam cezası edilişlerinin 61. yılı olduğunu anımsatan Soylu, idamları gerçekleştirenlerin gelecek nesillere de rey ödeme amacı güttüklerini tabir ederek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Adnan Menderes’i ölüm cezası edenler, yemeden içmeden Menderes’i talik etmek amacıyla ölüm cezası etmediler. Hepimize benzeri rey verdiler, ati nesillere ‘Bu ülkeyi siz yönetemezsiniz’ dediler. Allah razı olsun 21. asrın yeniden itibaren bu ülkede büyük devrimler oluşturdunuz. Bizim burnumuzu Doğu Akdeniz’e sokturmazlardı. Yaptıklarınızla, gerçekleştirdiklerinizle, ortaya koyduğunuz iradeyle 17-25 Aralık’ta düşüncesiz hamle atmamakla, 6-8 Ilk Teşrin olaylarına tasdik olmamakla, 15 Orak Ayı darbesine peyda ellerinizle beraber uğraş etmenizle gelişigüzel zaman Maşrık Akdeniz’de bugün Karadeniz’üstelik zat anlayışını ortaya koyan bire bir taraftan enerji arayan, aynı taraftan gaz arayan, acun ‘sen hangi yapıyorsun, buralara giremezsin’ demesine karşın ben hür ve bağımsız ülkeyim etrafımdaki coğrafyada hakkımı arkalamak benim yeryüzü anne vazifemdir diye…”

2002 yılı esasen itibaren DOĞRU Tümen ve zaman Cumhur İttifakı’yla beraber Türkiye’ye hürriyet ve özgürlük bayrağının çekildiğini vurgulayan Soylu, “Bu ülkede yapılamayacak rastgele şeyi ‘beceremezsiniz, gerçekleştiremezsiniz, yapamazsınız’ dedikleri herhangi bir şeyi Allah’ın izniyle liderimize olan sadakatimizle alay malay gerçekleştiriyoruz.” dedi.

Türk milletinin idamlarla, darbelerle korkutulduğunu, temas 10 yılda tıpkı darbe yapıldığını ama Türk milletinin bu korkuları yendiğinin altını çizen Aristokrat, şöyle konuştu:

“Süssüz benzeri hareket değildi. Bu ülkede insanları ‘başı açık ve başı örtülü’ yerine ayırdılar ve ‘bunu bir farklı araya getiremezsiniz’ dediler. Siz o korkuyu yendiniz. Bu ülkede ‘siz Ayasofya’yı açamazsınız, Ayasofya’yı açarsanız bize karşı başkaldırışınızdır’ dediler. Bu ülkenin Cumhurbaşkanı imzasıyla, bu millete olan güvenciyle bu arada Ayasofya’yı açtı ve bu başkaldırıyı ortaya koydu. Burada size söylüyorum, insanlar birbirine bu ülkenin geçmişinde fısıldayarak ‘bizim otomobilimiz ne olacak?’ diye niteleyerek sorarlardı. Belirgin ve net. Çünkü bu ülkede otomobil fethetmek isteyenin feleğini olumsuz çevirmişlerdi. Uçak yapmak isteyenin feleğini menfi çevirmişlerdi. Soymak isteyenin feleğini olumsuz çevirmişlerdi.”

-“Bu oyunun arkasında Amerika ve Avrupa vardır”

Türkiye’yi göbekten kapalı ayrımsız mutluluk haline ifade etmek isteyenler olduğunu tamlayan Aristokrat, şunları söyledi:

“Biz Amerika’ya göbekten ilişkin olacağız, Avrupa’ya göbekten tutkun olacağız, onlar ne buyruk verirlerse onu kelimesi kelimesine namına getireceğiz bir büyüklük modunda bizi görüyorlardı. Zaman velev kim büyükelçilerle masaya oturanlar yeniden aynısını görüyorlar. Amma bu teşkilat zaman Halk İttifakı balaban tıpkısı inançla bütün engelleri aşarak, şunu size ifham etmek istiyorum, siz bükülme gerçekleştirdiniz ve mazlum ve kıygın ülkelere da milletlerin kuşkusuz kıvrılma gerçekleştireceğini söylediniz.

Eğer bu iradeyi ortaya koymasaydınız, siz koymasaydınız 17-25 aralıktan sonraları 2014 seçimlerinde tasdik olsaydınız, 6-8 Ekim olaylarından sonradan teyit olsaydınız 7 Haziran’da, teşrinisani seçimlerinde tasdik olsaydınız, 15 Temmuz’dan bilahare tasdik olsaydınız, Hakurk’tan Afrin’e kadar terör koridorunu bugün kurmuşlardı. Bunu çokça açık söylüyorum. Hoppadak bu ülkenin bugünlerini değil, bu ülkenin yarınlarını bile köle alacaklardı ve konfirmasyon olacaklardı. Bu oyunun arkasında Amerika ve Avrupa vardır. Biz yalnız PKK’yı yenmiş etmiyoruz, biz yemeden içmeden FETÖ’yü yenik etmiyoruz, biz sadece kazançlı saldırıları bize tetikleyenleri yenmiş etmiyoruz senelerce bu ülkenin kalkınmasını, gelişmesini istemeyen tekrar söylüyorum göbekten onlara tutkun olmamızı talip Amerika’yı ve Avrupa’yı yeniyoruz ve Recep Tayyip Erdoğan’la yeniyoruz, Halk İttifakı’yla yeniyoruz.”

“Geçmişin verdiği hasarları bakir onarıyoruz”

Misyonlarının yeni başladığını belirten Aristokrat, “Geçmişin verdiği hasarları eskimemiş onarıyoruz” ifadesini kullandı.

Topluluk İttifakı’nın Türkiye’ye henüz dolgunca yerlere getireceğine bel fail Aristokrat “Şimdi vakit kaybetmeden bulunduğumuz çağın madun yapısını yapmadık, aynı zamanda geçmişin açıklarını kapattık, benzeri zamanda 21. yüzyılın tamamının madun yapısını gerçekleştirdik. Deminden bakir başlıyoruz, çapmak zamanı. Göreceksiniz YANLIŞSIZ Fırka ile Cumhur ittifakı ile MHP ile BBP ile öyle benzeri yolculuk ortaya koyacağız ki hoppadak ülkemizin değil etrafımızdaki coğrafyaya biçtikleri o makus tarihi alt üst edeceğiz ve insanlığa bire bir ülkenin dünyaya lacerem yararlı olduğunu beraber göstereceğiz.” değerlendirmesini yaptı.

2023’ün vakit kaybetmeden bire bir seçim yılı olmadığını, Cumhuriyetin birinci asrından ikinci asrına devri olduğunu kaydeden Soylu, “Yani biz cumhuriyetin hem bir numara asrını yaşadık, sıkıntıları dertleri baskıları, zorlukları, zorbalıkları, küstahlıkları, özgürlüklerimizin kısıtlanmasını, bize tepeden aşağıya pus sallayanları, bizi hakir görenleri, bayağı görenleri ama ondan kurtulmasını ve ayaklarımızı üstünde durmasını sağladık.” dedi.

“Demin Cumhuriyetin ikinci asrına 29 Teşrinievvel 2023’te hep alay malay gidiyoruz” diyen Aristokrat, “29 Teşrinievvel 2023’te kullanılmamış tıpkısı asrı yine bu nesille bu arada Tanrı’ın izniyle gelişigüzel yakalayacağız. Amma bu asırda tıpkısı ilk asırda yani güncel asırda yaşadıklarımızı ati nesillerimize bırakmamamız lazım. Bizim yaşadıklarımızdan aldığımız tecrübeyle onların önlerindeki engebeleri tamamen kaldırmamız geçişsiz. ve hep alay malay kaldırmamız lazım. Bu fırsat önümüzdedir, bu fırsat heba etmememiz lazım. Onun için haddinden fazla çalışmak çokça çaba yayımlamak ve çok dövüşmek gerekir.” diye konuştu.

Bakan Soylu, Türkiye’nin etrafındaki bütün coğrafyalarda Türkiye sevgisi ve Recep Tayyip Erdoğan sevgisi olduğunu belirterek, Türkiye’den beklentisi olan mukavim çokça ülkenin olduğuna dikkati çekerek, “Gelecek nesillerimizin önüne tüvana bir Türkiye, balaban benzeri Türkiye’yi, hep riskleri alarak artırmak zorundayız. Çok işlemek zorundayız.” dedi.

Teşkilat üyelerine “haddinden fazla çalışılması” gerektiğini anlatım eden Aristokrat, şunları kaydetti:

“2023 seçimlerinde yavaş yavaş her yere gireceğiz. adım adım herkese anlatacağız, yavaş yavaş bu ülkeyi nerelerden getirdiğimizi, nerelere getireceğimizi, gelecekte neler yapacağımızı dün Türkiye’nin hangi hallere sokulması geçişsiz geldiğine müsaade etmediğimizi üzeri eğmediğimiz, işaret bükmediğimizi anlatmaya çalışacağız. Tip nev zorluklarla karşılaştığımızı amma masalara oturup bu ülkenin özgürlüklerini bu ülkenin bağımsızlığını birilerine peşkeş çekmediğimizi, rahat için devlet için seçimde 3 kıta düşünce almak amacıyla bu ülkeyi satmaya çalışanlara, bu ülkeyi Amerika’ya havale etmeye çalışanlara vesile tanımadığımızı, bu ülkenin kendi kaynakları ile bu arada büyüyeceğini onlara anlatmalıyız.”

“Birbirlerine düşmüşler, alttan birbirlerini bıçaklıyorlar”

Budun İttifakı’na seçimlerde milletin yanıt vereceğini tabir eden Aristokrat, “Bir taraftan FETÖ ile anlaşacaklar bire bir taraftan PKK ile anlaşacaklar, benzeri taraftan çizgi ötesinde teskereye hayır oyu verecekler, tıpkı taraftan bu ülkenin bilcümle sağtöresel değerlerine saldıracaklar. Avrupa’ya ve Amerika’nın onlara hangi dediyse hepsine konfirmasyon olacaklar. Bu ülkede milletin karşısına çıkacaklar. Millet bunların boyasını önümüzdeki seçimde bir şekilde akıtacak, dökecek ve takke düşecek keleş görünecek.” diyerek konuştu.

CHP Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun Sakarya ziyaretine üstelik değinen Aristokrat, “Koca Sakarya’ya gidiyor, coğrafya bilim adamı bulunmayan, ruz bilgin yok. Tıpkısı de Sakaryalıların nezdinde söylüyor. Onlar biliyorlar gelişigüzel şeyin hangi olduğunu, zahir olduğunu. Aynı bile Türkiye Cumhuriyeti devletini yönetim etmeye bunlar bütün beraber istekli oluyorlar. Birbirlerine düşmüşler, alttan birbirlerini bıçaklıyorlar. Dertleri memleketimize, milletimize bakım değil, ‘ne televizyonu ego sahipleneceğim’. Millete hizmet konusunda aynı mücadele ortaya koymuyorlar. Medyanın sahiplenmesi üzerine bir savaşım ortaya koyuyorlar. Cenabıhak esirgesin Tanrı milletimizin eline bunları düşürmesin.” ifadelerini kullandı.

“Ölçünüz Cumhurbaşkanımız olsun. Tün – devir müteharrik, gelişigüzel saniyeyi bu devlet için, bu insanlık amacıyla, ‘acaba ne yapabilirim’ diye niteleyerek değerlendiren, rastgele soy saldırıya ciğer geren ve bütün bu saldırılarla gelişigüzel bu saldırıları yenik etmeyi başaran, milletle beraber olan aynı Cumhurbaşkanımız var. O dünyanın sunma kıpırdak lideri şu dakika.” diyen Aristokrat, Reisicumhur Erdoğan’ın milleti yanıltacak hiçbir adımı bugüne kadar atmadığını, güvenli ve kıpırdak bire bir reis olduğunu sözlerine ekledi.

Aristokrat, elan bilahare Sav Ocakları Kırklareli Başkanlığı ve MHP Kırklareli İl Başkanlığını ülfet etti.Share: