KIRKLARELİ – Metal operasyonunda 44 kaknem yakalandı (2)

Kırklareli’nde planlı eroin operasyonunda 44 bed yakalandı.

Alınan bilgiye bakarak, İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Uğraş Şubesi ekipleri eroin ticari fail şüphelileri tayin etti.

Merkez ile Lüleburgaz ve Babaeski ilçelerinde 51 adrese faaliyetler düzenlendi. 340 personel ile uyuşturucu algılayıcı köpeğinin bile katıldığı işler dron destekli gerçekleştirildi.

Operasyonda 44 yabansı gözaltına makbuz. 7 şüphelinin yakalanması için icraat sürüyor.

Operasyonda 771,99 gram yaman, 43,45 gram metamfetamin, 20 uyuşturucu konu kullanımında geçer aparat, tabanca, 40 tabanca mermisi, av tüfeği, 7 av tüfeği fişeği, hassas mizan, 3 alüminyum folyo, eldiven, 96 düzme 50 teklik kâğıt para ele geçirildi.

“Maden tacirleriyle mücadelemiz bitmeme edecek”

Kırklareli Valisi Birol Ekici, Narkotik Büro Müdürlüğünde düzenlendiği matbuat toplantısında, Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun talimatları ile sağlık ve güvenin sağlanması amacıyla arada sırada operasyonlar düzenlendiğini söyledi.

Ekici, operasyonların devam edeceğini vurguladı.

Çocukların zehirlenmesine ve aile yapısının bozulmasına katiyen müsaade verilmeyeceğini dile getiren Ekici, şöyle bitmeme etti:

“Bu konuda halkımızın desteği tamamıyla arkamızdadır. Haddizatında bu 51 berbat eş birlikte halkımızın bize yaptığı ihbarlar ve desteğiyle tayin ettiğimiz noktalardır. Mızrap tacirleriyle mücadelemiz devam edecek. Tümünün inlerine gireceğiz ve tamamını kurutuncaya büyüklüğünde dahi uğraş etmeye bitmeme edeceğiz.

Bu sabah 07.30’birlikte başladığımız operasyonda 2 saatte 43 kişiyi ele geçirmiştik. Birkaç ilk benzeri kişiyi henüz yakaladık. Yani 07.30’dan bu yana esasen operasyonumuz bitmeme ediyor. 51 aynasız şahsa müteveccih olarak 44’ü şu zaman elimizde. Değişik 7 kişiyi takip etmeye da devam ediyoruz. Eroin ticareti yapanlar katiyen müsaade vermeyeceğiz. Bunların hepsini yakalayacağız.”

Share: