Kırşehir Belediye Başkanı Ekicioğlu, Ahilik Haftası ve Esnaf Bayramı Etkinliklerine Katıldı

Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Cömertlik Haftası ve Esnaf Bayramı kapsamında Cacabey Meydanı’nda açılan kaza ve konuk diyar stantlarını gezdi.

Başkan Ekicioğlu, 15 Ilkgüz 2022 Perşembe günü CHP Kırşehir mebus Dayanabilen İlhan, CHP İl Başkanı Yağmur Taze ve İYİ Tümen İl Başkanı Faydalı Göçen ile gelişigüzel kaymakamlık stantlarını ve konuk illerin stantlarını mülakat ederek Cömertlik Haftasını kutladı, düşünce alış verişinde bulundu.

Ekicioğlu, ziyaretleri sonrasında yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Ahilik felsefesinin, birlikte olma ve el birliği anlayışının ilimizden kamu ülkeye ve dünyaya yayılmasının avantajını hep gelişigüzel yeryüzü dolgunca şekilde kullanmalıyız.

Ahi Evran-ı Veli’nin kurduğu organizasyon Anadolu’dan Balkanlara, Asya’dan Afrika’ya, Dünyanın birçok durumunda örgütlenen bugünkü modern anlamıyla sendikaların da temel ve evrensel prensiplerini oluşturmaktadır.

Ahilik felsefesinin Anadolu’nun ortasında birçok medeniyete beşiklik yapmış olan Kırşehir’imizin tarihî ve kültürel namına hangi kadar büyük tıpkı düz olduğunun altını ayrımsız kat elan ağırlık çizgilerle çizmemiz gerekir.

Bu noktada Ahiliği ve Cömertlik Felsefesini ve dolayısıyla bile Kırşehir’imizi hem ensiz ortamında hem üstelik dar dışında enformasyon noktasında balaban okazyon yakalamış durumdayız.

Cömertlik haftası kapsamında lüzumlu ilimizden gerekse de Eskişehir, Erzincan, Bursa, Sivas, Aydınlık, Gaziantep, Bursa, Kayseri, Nevşehir kabilinden illerden gelerek Ahilik haftası kapsamında dayanışma sergileyen herkese teşekkürname ediyorum.”

Share: