Kırşehir’de 35. Ahilik Haftası kutlamalarına esnaf bateri zurna ile davet edildi

Kırşehir’de bateri zurna eşliğinde müzakere edilen esnaf, 35. Cömertlik Haftası kutlamalarına çağırıldı.

Kırşehir merkezli 12-18 Eylül’de mecmu illerde kutlanacak 35. Ahilik Haftası öncesinde Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KESOB) Başkanı Bahamettin Öztürk, Ticaret İl Müdürü Mahmut Almaşık, Belediye Başbuğ Yardımcısı Nuri Ilinek ile boşluk başkanlarından oluşan yıldız bilimi, Cömertlik kaftanlarını giyerek, davul ve zurna ile kentteki esnafı gezdi.

Cömert helvası, Türk bayrağı ve kolonya ihsan edilen Ankara, Terme, Lise ve Atatürk caddelerindeki esnaf, kutlamalara çağrıldı.

Öztürk, ziyaretlerin arkası sıra Cömert Evran Külliyesi’nde yaptığı açıklamada, “Türkiye genelinde Cömertlik Haftası kutlamaları birer çevrim kutlanıyor amma Kırşehir Ahiliğin merkezi olduğu üzere kutlamalar aynı hafta sürecek ve komple dolu geçecek. Cömertlik Haftası Kırşehir’in meselesidir, bilcümle esnafı ve halkı çağırma ediyoruz, herkesin sahiplenmesi gerekiyor. Seçme geçen sene bizler çıtamızı artırıyoruz.” dedi.

Belirti ise haftanın Kırşehir ve tamlık ülkedeki esnafa hayırlar getirmesini diledi.

Dalgalı birlikte Ahilik Haftası’nda esnaftan dükkanlarına Türk bayrakları asmalarını isteyerek, “Bu sene ilk kez eş hamle kooperatiflerini kente nida ettik. Jandarma Genel Komutanlığınca mızıka gösterisi, mehter bölüğü konseri ve helikopter gösterisi yapılacak.” diye konuştu.Share: