Kırşehir’de Ahilik Haftası kutlamalarında halk konseri verildi

Kırşehir’dahi, 35. Cömertlik Haftası kutlamaları kapsamında umum konseri düzenlendi.

Cacabey Meydanı’nda gerçekleştirilen konserin evvel bölümünde evcil sanatçılar Yaşar Apaydın ve Yunus Sarban İç Küçük Asya Bölgesi ve Kırşehir yöresine ilgili türküleri seslendirdi.

Daha bilahare manzara düz artist Nazlı Sahipsiz, Neşet Ertaş’ın “Kesik Çayır”, “Iştiyak Dağı”, “Yalpak İmiş Meğerse”, “Zahidem”, “Domates Dolması Dünya” üzere sevilen eserlerinin birlikte Muharrem Ertaş, Hacı Taşan ve Çekiç Ali’ye ait türküleri okudu.

Bağlama çalarak öz eserlerini bile seslendiren Bikes’e meydanı dolduran şehir sakinleri ve 81 ilden kutlamalar üzere mevrut gençler alkışlarıyla haremlik etti.

Konserinin sonunda sanatçı Öksüz’e armağan arz fail Kırşehir Ticaret İl Müdürü Mahmut Dalgalı, yaptığı konuşmada, erte 35. Cömertlik Haftası kutlamalarında bitiş etkinliklerinin düzenleneceğini söyledi.

Cacabey Meydanı’nda ayrımlı etkinliklerin gerçekleştirileceğini vurgulayan Almaşık, “Cumartesi günü dahi benzeri bu akşamki çalkantı kadar herkesi meydana bekliyoruz. Jandarmamızın takım ve mehter konserleriyle helikopter gösterileri olacak.” dedi.

Share: