Kırşehir’de bire bir kişinin öldüğü silahlı kavganın sanıklarının yargılanmasına devam edildi

Kırşehir’in Kaman ilçesinde husumetli aileler arasında sâdır ve bire bir kişinin hayatını kaybettiği silahlı kavgaya ilgili 2’si vakfedilmiş 10 sanığın yargılanmasına bitmeme edildi.

Kırşehir Kırıcı Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, haklarında “koca öldürmek” suçlamasıyla sorun açılan mevkuf sanıklar A.K. ve N.K. ile “yaralama, kamu görevlisine yer yaptırmamak üzere temerrüt ve hakaret” suçlarından yargılanan tutuksuz sanıklar Y.M, H.G, B.G, G.A, F.M, M.M, E.K. ve B.K. katıldı.

Duruşma öncesinde tutuklanmadan sanıklar ve iki tarafın yakınları arasında adliye ortamında patırtı yaşandı. Enerjik kuvvet ekipleri, asayiş tedbiri alarak tarafları sakinleştirdi.

Tutuklu sanıklardan N.K, duruşmada, İkizler köyünde 10 Mabeyin 2021’üstelik efsanevi otlatma nedeniyle alın taraftan kişilerle aralarında uğraş çıktığını ve Haydar Gündoğdu’nun hayatını kaybetmesi dolayısıyla hasımlık oluştuğunu söyledi.

Olaydan tıpkısı müddet sonradan Gündoğdu’nun yakınlarının gece saatlerinde arabayla evlerinin önüne geldiğini tamlayan N.K, küfür ve taşlama edip silahla çığlık ettiklerini ileri sürdü.

Kendilerinin de karşılık vermesi üstüne karşı taraftan Caner Gündoğdu’nun yaralandığını ve hastanede hayatını kaybettiğini anlatan N.K, “Çobanlık yapıyorum. Kardeşim dışarda koyunların yemlenmesi üzere bekliyordu, ego üstelik telefonla görüşüyordum. Alın yan sövme, hakaret ve silahla keskin ederek geldi. Gece kimler olduğunu tamam seçemedim. Ego tüfekle, kardeşim bile tabanca ile dağ ettik.” dedi.

Sanıklardan Y.M. ise “Arabayla dayımın evine yatmaya gidiyorduk. Bize A.K ve N.K’nin bulunduğu evden zehir edilmeye başlandı. Evden aynı karı ‘hepsini öldürün’ diyerek bağırıyordu. Bu tam Caner Gündoğdu yaralandı. Onu arabaya alıp hastaneye gönderdik.” diyerek konuştu.

Mahkeme heyeti, olayın olduğu çağ köyde görev fail iki bitirmiş görevlisini da şikâyetçi sıfatıyla dinledi.

Kurnaz görevlileri, henüz önceki olaydan muhit köyde güvenlik dolayısıyla bulunduklarını, lüp dışında olan grubun görevlerini yapmalarına engel olmaya çalıştığını aktardı.

Bazı tanıkları birlikte dinleyen mahkeme heyeti, sanıkların bulunan hallerinin devamına karar vererek duruşmayı 29 Eylül’e erteledi.

Olay

Kaman ilçesine tutkun İkizler köyünde 10 Fasıla 2021 tarihinde efsanevi otlatması meselesi dolayısıyla çıkan silahlı kavgada Haydar Gündoğdu yaşamını yitirmiş, sakil F.K. uyanık tarafından yakalanmıştı.

Meydana mevrut muhasamat nedeniyle 22 devir sonradan iki familya ortada çıkan ikinci silahlı kavgada ise Caner Gündoğu hayatını kaybetmiş, bitirmiş eliyle yakalanan A.K. ve N.K. tutuklanmıştı.

Kırşehir Bati Ceza Mahkemesi’nde iki olayla ait ayrı davalar açılmıştı.

Share: