Kırşehir’de Cömertlik Haftası kutlamaları kapsamında halk konseri düzenlendi

Kırşehir’de, 35. Ahilik Haftası kutlamaları kapsamında umum konseri gerçekleştirildi.

Cacabey Meydanı’nda düzenlenen konserin geçmiş bölümünde yerli sanatçılar, İç Küçük Asya Bölgesi ve Kırşehir yöresine ilişkin türküleri seslendirdi.

Daha bilahare tayf düz artist Emel Taşçıoğlu, “Bozkırın tezenesi” Neşet Ertaş’ın “Tatlıca Kırşehir”, “Zahidem”, “Iştiyak Dağı”, “Dolma Dünya”, “Kırşehir’in Gülleri” gibi müstehap eserleriyle Aşure Ayı Ertaş, Hacı Taşan ve Çekiç Ali’ye ilişik türküleri okudu.

Meydanı dolduran vatandaşlar, alkışlarıyla türkülere zevcelik ederek çökertme telefonlarına kaydetti.

Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Bahamettin Öztürk ve Tecim İl Müdürü Mahmut Seçenek, konserin arkası sıra Taşçıoğlu’na bergüzar sunma etti,

Burada konuşan Öztürk, sanatçının Kırşehirli olduğunu belirterek, domuzuna benzeri başarım sergilediğini söyledi.

Ahilik Haftası’nın Kırşehir merkezli olarak Türkiye genelinde kutlandığını tamlayan Öztürk, “Zaman başlayan kutlamalar, Kırşehir’de ayrımsız hafta sürecek. Ahilik yemeden içmeden benim meselem değil, bilcümle Kırşehirlilerin meselesi. Onun amacıyla Ahiliğe cemaat çıkı. Bizleri yalnız bırakmayın. Haddinden Fazla büyük emekler veriyoruz. Cumartesi haset buraya sayın Cumhurbaşkanımızın vürut ihtimali var. Gelirse güzelce aynı ikram yapacağız.” dedi.Share: