Kırşehir’de Cumhuriyet Konserine Kısık İlgi

Kırşehir Belediyesi marifetiyle 29 Teşrinievvel Cumhuriyet Bayramı zımnında planlı konserde Aysel Yakupoğlu ve Saygınlık Akın tayf aldı; Kırşehirliler, Cacabey Meydanı’na sığmadı.

29 Ilk Teşrin 2022 Cumartesi haset Kırşehir Belediyesi tarafından tevhit edilen ve saat 18.00’de başlayan Cumhuriyet Bayramı Konseri, Cacabey Meydanı’nda gerçekleştirildi.

Konser öncesi Kırşehir Belediyesi Abdallar Topluluğu tayf aldı. Daha bilahare Aysel Yakupoğlu, müstehap eserleri ile Kırşehir yöresine ilgili türküleri okudu. Aysel Yakupoğlu’na günün anısına plaketini, Belediye Komutan Yardımcısı Nuri Belirti sunma etti.

Aysel Yakupoğlu konserinin ardından artist Itibar Akın üstelik fon alarak yüzü sıcak eserlerini seslendirdi. Haysiyet Atak, Kırşehirliler’le ikinci kere buluşmanın mutluluğunu yaşadığını dile getirerek Şehremini Selahattin Ekicioğlu’na teşekkürname etti.

Öz Saygı Atak’a günün anısına plaketini, CHP Kırşehir Mebus Takatli İlhan ile alay malay arz fail Belediye Reisi Ekicioğlu, “Cacabey Meydanı tekrar tarihi günlerinden birimi yaşıyor. Sizlere borcunuz var. Atatürk öge ve devrimlerini neşelendirmek içtimai görevimiz. Sanatçımız Öz Saygı Atak konserinde bu ateşin kalabalığı vira etmek bizleri bahtiyar ediyor. Bayramınız hümayun olsun. 100. yılda bile bu coşkuyu hep alay malay yaşatacağız” dedi.

CHP Kırşehir saylav Sağlam İlhan ise  “Cumhuriyet Altını bize egemenliği verdi. Bu kazanımları kaybetmemek üzere bu alanlara ehil çıkıyoruz. Bu ülkeyi hiçbir zaman biricik adama bırakmayacağız” diye konuştu.

Cumhuriyet Altını Bayramı konserine vatandaşların sakil rabıt gösterdikleri gözlendi.

Share: