Komutan Bilimci: “Şehrin iki bölgesini birbirine bağlayarak önemli tıpkı trafik sorunu çözmüş olacağız”

– Komutan Âlim: “Şehrin iki bölgesini birbirine bağlayarak koskocaman tıpkısı trafik sorunu çözmüş olacağız”

Alibaba Mahallesi Aşık Veysel Bulvarı ile Şeyh Şamil Mahallesi Necmettin Erbakan Bulvarı’nı birbirine bağlayacak olan ‘Çayboyu Köprüsü ve Angajman Yolu’ndaki icraat hummalı aynı şekilde devam ediyor

SİVAS – Alibaba Mahallesi Aşık Veysel Bulvarı ile Şeyh Şamil Mahallesi Necmettin Erbakan Bulvarı’nı birbirine bağlayacak olan ‘Çayboyu Köprüsü ve Bağlantı Yolu’ndaki çalışmalar alevli bire bir şekilde devam ediyor.

Sivas Belediyesi eliyle site içi ulaşımı terfih etmek adına hayata geçirilen proje çerçevesinde, el güzergahında düzlük kayran mukavemet duvarları tamamlandı. Enfrastrüktür çalışmalarında sona yaklaşılan projeyi yerinde inceleyici Belediye Başkanı Hilmi Âlim, “İnşallah genişlik bodur zamanda şehrin iki bölgesini birbirine bağlayarak eke benzeri trafik sorununu çözmüş olacağız” dedi.

Projede gelinen akıbet durumu değerlendiren Bilgin, “Şehrimizin eke erişim projelerinden biri olan Çayboyu Angajman Yolunda incelemelerde bulunuyoruz. Şeyh Şamil Mahallesini, Necmettin Erbakan Bulvarı üzerinden Alibaba’daki Aşırtı Veysel Bulvarı’na bağlayacak olan projemizdeki icraat alelacele devam ediyor. Şu anda köprü inşaatının üstünde bulunuyoruz. Eğin kısımda zahirî kere inşaatı birlikte bittiği zaman inşallah sunma güdük zamanda şehrin iki bölgesini birbirine bağlayarak koskocaman tıpkı gidiş geliş sorunu çözmüş olacağız” diye konuştu.

“Temas proje önemlidir”

Şehrin doğusuna uzanan alternatif ayrımsız güzergah oluşturduklarını dile getiren Bilgin, “Malumunuz şu anda şehir merkezini Birleştirme Uran Bölgesi ve Şeyh Kaplayan Mahallesi’ne bağlayan bir tane tıpkısı atardamar var. Sabık yıl hizmete sunduğumuz İstiklal Ast Geçidinin olduğu nahiye… Saf olarak o bölgede dahi ayrımsız deniz var. İnşallah bu projemiz tamamlandığı ant Erzincan Yolu, Necmettin Erbakan Bulvarı üzerinden Aşık Veysel Bulvarı’na yani Alibaba Mahallesine ulaşacak. Sonunda Fatih Mahallesi’ne, Esentepe’ye ve Basübadelmevt Mahallesi’ne bağlanacak bir aksın ilk etabını inşallah sunu gücük zamanda tamamlamış olacağız. Değme proje önemlidir amma bakir bulvarlar, eskimemiş arterler, kullanılmamış erişim aksları hazırlamak uzun vadede şehre ve bulundukları bölgeye artı benzeri değer katar. Bu tatlılıkla şehrin değişik bölgelerindeki kullanılmamış öğün küşat çalışmalarımız bitmeme ediyor. Aynı tanesi burada, ikincisi Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı, inşallah önümüzdeki hafta hizmet açacağız. Gene üçüncüsü Lokman Hekim Caddesi, Kardeşler Mahallesi Aykırı Köprü’nün yanından geçmiş etapta Camekân Hastanesi’ne ve bilahare Kılavuz Kaptan Kavşağına bağlamış olacağız. Gene devam fail oylumlu bir projemiz Erzincan Yolunu Stadyumun yanından ve Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarına bağlamak ve sonunda bu yolla buluşacak bağlantı yolunu da inşallah en gücük zamanda hizmete açacağız. Şehrimize alımlı çalımlı hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Share: