Komutan Okumuş, sahadaki talepleri bakanlık ve yetkililere ileterek çözüyor

TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve Adıyaman Saylav Ahmet Ziyalı, düzlük çalışmaları sonrasında belirleme edilen sav ve ihtiyaçların çözümü amacıyla ait icra vekili ve yetkililerle görüşüyor.

Meclisin tatile girmesiyle birlikte Adıyaman’da köy köy gezen, vatandaşlarla bir araya mevrut ve toplumun değme kesimini dinleyerek, sorunlara ve ihtiyaçlara çözüm üretmeye çalışılıyor. Vatandaşların taleplerinin birçoğunu durumunda ilgilerle görüşerek çözen Ahmet Işıklı, tıpkısı kısmını ise Ankara’da bakanlıklar ve yetkili mercilere yaptığı musahabe ile çözüyor.

Mebus Ahmet Görgülü, Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi ve Orman Umumi Müdürü Bekir Karaçabey’i musahabe etti.

Ziyaretlere ilişkin açıklamada bulunan Ahmet Ziyalı, “Yaz süresince Adıyaman’da yaptığımız konuşma ve incelemelerde tespit ettiğimiz gerekseme ve taleplerin giderilmesi ile sorunların çözümü amacıyla Ankara’da ait ve yetkili merciler nezdinde takiplerinizi sürdürüyoruz. İlimizin baraj ve sulama projeleri ilkin tevessül etmek için ekincilik ve hayvancılık alanında planlanan ve bitmeme fail yatırımlarını Ekincilik ve Orman Bakanımız Ünite Kirişçi ile danışma ettik. Adıyaman’a davet ettik. Aynı terslik olmazsa 21 Eylül’de Bakanımız Adıyaman’a gelecek.

Orman Umumi Müdürümüz Bekir Karacabey’i ziyaretimizde ise, Fidanlık Müdürlüğü’nün kurulması, bölgemizdeki orman varlığının arttırılması ile orman köylüsüne ve ilimize verilecek destekler üzerine istişarelerde bulunduk. Henüz öncesinde DSİ Umumi Müdürümüz ile gelişigüzel gelecek ve baraj ve sulama projelerini yerinde inceleyeceğiz” diyerek konuştu. – ADIYAMAN

Share: