Konyaaltı’nda duygulandıran ‘Zafer’ kutlaması

30 Ağustos Galebe Bayramı’nın 100. yılına hususi ayrımsız eylem düzenleyen Konyaaltı Belediyesi Ahali Oyunları Topluluğu, sahneye Mehmetçik kıyafetleri ile çıkması alanda bulunan vatandaşları hem coşturdu hem de duygulandırdı. Belediye Reisi Semih Sıhhatli ise “Bayramlarımızı dün da kutladık, bugün üstelik kutluyoruz, erte de kutlayacağız ” dedi.

Antalya Konyaaltı Belediyesi, 30 Ağustos Utku Bayramı’nın 100. Yılı kutlamalarını HayatPark’ta gerçekleştirdi. Sabah saatlerinde başlayan kutlamalar, çocuk oyun alanları, çeşitli gösteriler ve planlı küçümseme ile bitmeme etti. Akşam saatlerinde sahneye çıkan Konyaaltı Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu, Galebe Bayramı’nın 100. yılı nedeniyle sahnelediği koreografi, alanda kâin vatandaşların coşkusuyla karşılandı. Birey anlar bile canlı vatandaşlar, el oyunları ekibinin bayraklı gösterisi ile ayağa kalktı. Kutlamalarda vatandaşlara seslenen Konyaaltı Belediye Reisi Kerim Sağlıklı, herhangi bir bayramın ayrı tıpkı anlamı olduğunu söyledi. Iyi, “Bayramlarımızı cemaziyelevvel de kutladık, bugün dahi kutluyoruz, ferda de kutlayacağız. Buna hiç kimesne bariyer olamayacak” dedi. Çok birey benzeri ortamda olduklarını ifade eden Iyi, “Bayrağımızı görünce ve vatanımız söz konusu olunca içimizdeki kasırga, gönlümüzden dahi dilimizden üstelik taşıyor” şeklinde konuştu.

“Sene boyunca kutlamalar olacak”

Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılını daha balaban aynı çalkantı ile kutlayacaklarını anlatım fail Sağ, sene süresince mütenevvi etkinlikler ile hem Cumhuriyeti hem Atatürk’ü hem dahi şehitleri anacaklarını dile getirdi. Alanda bulunan bala ve gençlere seslenen Iyi, “Cumhuriyetimizin 100. yılını önümüzdeki sene inşallah bilcümle bu arada kutlayacağız. Amma bu kutlamayı ayrımsız günde yapmayacağız. Bilcümle yıl boyunca değişik etkinlikler ile kutlayacağız. Ama önce evvel kendimize şunu göstereceğiz, çocuklarımıza ve gençlerimize sesleniyorum; tığ imdi geçmişteki hataları yapmayacağız çocuklar, yapmayacağız çoluk çocuk. Sizlere de daha dolgunca benzer olacağız ve Türkiye’yi bilcümle birlikte çok daha müreffeh çok elan kalburüstü ve bahtiyar tıpkısı büyüklük haline getireceğiz” diye konuştu.

Etkinlikte ilerleyen saatlerde Konyaaltı Belediyesi Basar Orkestrası ve Enes Demirci sahneye çıkarak, vatandaşlara keyifli benzeri akşam ezanı yaşattı. – ANTALYAShare: