Konya’da “Tarihi Bedesten Alışveriş Günleri” başladı

Konya Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği “Tarihi Bedesten Ahzüita Günleri”, Ilmek İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehabetli Erbaş’ın cuma namazı sonrası yaptığı duayla başladı. Konya Büyükşehir Belediye Reisi Erek İbrahim Altay, münasebet gününe kadar çokça sayıda etkinlik ve indirimle bitmeme edecek Tarihi Bedesten Günleri’nin bereketli olmasını diledi.

Konya Büyükşehir Belediyesi eliyle düzenlenen “Tarihi Bedesten Alışveriş Günleri” başladı. Din İşleri Başkanı Prof. Dr. Mualla Erbaş’ın Kapu Camii’nde kıldırdığı cuma namazının arkası sıra bedesten içerisinde Konya Büyükşehir Belediyesi Mehterhane eşliğinde meze yürüyüşü yapıldı. Kült İşleri Başkanı Prof. Dr. Ulvi Erbaş’ın duası ile yapılan açılışa Konya Valisi Vahdettin Özkan, SELIM Fırka Konya Saylav Ahmet Sorgun, YANLIŞSIZ Parti İl Başkanı Hasan Angı, Selçuki Belediye Reisi Ahmet Pekyatırmacı, Meram Belediye Reisi Mustafa Kavuş, Konya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KONESOB) Başkanı Muharrem Karabacak, esnaflar ile haddinden fazla sayıda vatandaş katıldı. Protokol mensupları daha sonradan misafirlere alaca aş ikramında bulundu.

Büyükşehir Belediye Reisi Altay, 2 bin yıldır ticaretin merkezi olan tarihi bedestende ticaretin canlanması için yaptıkları etkinliğin esaslı olmasını diledi. Başkan Altay, “Parçalanmamış Konyalı hemşehrilerimi, andıran illerdeki vatandaşlarımızı ve şehrimizi ziyarete mevrut herkesi çok sayıda etkinliğin ve indirimlerin gerçekleşeceği tarihi bedestendeki bu coşkuya eş olmaya davet ediyorum. Aksata günlerimiz bedesten esnafımıza ve şehrimize adamakıllı ve çoğalan olsun” dedi.

Tarihi Bedesten Aksata Günleri çerçevesinde söyleşiler, çıkmaz müzisyenleri, temsili kıyafetlerle tarihi canlandırmalar, musahabe uygulamaları, mehteran topluluğu konserleri, Bedesten Çarşısı foto sergisi ve Tarihi Kostümler sergisi yapılacak. Antrparantez etkinlik boyunca unutulmaya yüz tutmuş meslekler de yeniden hatırlatılacak. Esnafın yüzdelik 30’a varan indirimler yapacağı “Tarihi Bedesten Alışveriş Günleri”, 14 Ağustos Ahzüita gününe kadar 10.00-23.00 saatleri ortada ziyarete berrak olacak. – KONYA

Share: