KPSS sabahleyin oturumu başladı

Ölçme, Latif ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) 31 Temmuz’da düzenlenen oturumlarının halel edilmesinin peşi sıra ertelenen Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Lisans Kayran Bilgisi bir numara oturumu başladı.

KPSS maratonunun geçmiş haftası, halel edilen oturumların arkası sıra yıpranmamış takvime göre baştan yapılan 2022-KPSS Lisans Genel Yetenek-Umumi Firez ve Eğitim Bilimi Bilimleri ile 18 Eylül’de başlamıştı.

KPSS’nin ikinci haftasında, Lisans Düzlük Bilgisinin kamu yönetimi, arsıulusal münasebat, emek ekonomisi ve sanayi ilişkileri testlerinden oluşan birinci oturumu, saat 10.15’te başladı. Adaylar, saat 10.00’dan sonraları imtihan binalarına alınmadı.

Sınavda adaylar, sırasıyla kamu yönetimi, uluslararası ilgiler, mücahede ekonomisi ve uran ilişkileri testlerini yanıtlayacak. Adaylara 120 sorudan oluşan cemi testler üzere 150 dakika süre verildi.

Sınavın öğleden ahir oturumu ise saat 14.45’te başlayacak ve adayların saat 14.30’dan sonradan binalara girişlerine müsaade verilmeyecek.Share: