Kumluca’da Şişman Zaferin 100. Yılı Kutlandı

30 Ağustos Utku Bayramı, Kumluca’üstelik Cumhuriyet Meydanı’nda planlı törenle kutlandı.

Kutlama töreni, Kumluca Kaymakamlığı’na vekaleten icra vekili Finike Kaymakamı Musa Kazım Çelik ve Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu eliyle Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başladı. Çelenk sunumunun peşi sıra gocunmak duruşunda bulunulup ve İstiklal Marşı okundu, günün anlam ve önemini tamlayan konuşmalar yapıldı.

Kumluca Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri yoluyla okunan şiirlerin ve umum oyunları gösterisinin ardından foto sergisi ziyareti ile tören programı sona erdi.

Kutlama programı, akşam ezanı saatlerinde Kumluca Belediyesi’nin Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlediği etkinlikle devam etti. Etkinlikte KUMGENÇ Orkestrası konser verdi.

Konser öncesi Cumhuriyet ve Bayrak temalı şiirler okundu. Halkın nazik ilgisini toplayan konserde, Kumluca Belediyesi marifetiyle konseri izlemeye gelenlere banak ikramı yapıldı.

30 Ağustos Galebe Bayramı amacıyla devir atan motosikletli sürücüler da kutlamalara eşlik etti.

Kumluca Belediye Reisi Mustafa Köleoğlu, programda yaptığı konuşmada, Şişman Zaferin 100. yılında başta Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk ve cebe arkadaşları doğmak için bütün şehitlere şükranlarını sundu. Köleoğlu, “Biz beniz yıllara değil bin yıllara bu topraklarda gelmeyi amaçlıyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün birlikte dediği gibi ‘Ey ağalar beyler, Toroslara çıkı tıpkısı bakın. Nerede kara bir çatma görürseniz, dumanı da tütüyorsa dünyada tek çetin bizi katiyen yenemez'” diye konuştu.

Share: