Kütahyalı önder hatiplilerden şarkıcı Gülşen’e yansıtma

Kütahyalı mortocu hatiplilerden hanende Gülşen’e yanlışlık duyurusu

KÜTAHYA – Kütahya’da, hanende Gülşen’in önder hatiplilere müteveccih ifadelerine ilişik cürüm duyurusunda bulunuldu.

Kütahya Adliyesi önünde ayrımsız araya mevrut önder hatip mezun ve mensupları hesabına açıklamada bulunan Türkiye Balaban Millet Meclisi Riyaset Divanı Katip üyesi ve AK Fırka Kütahya Mebus İshak Gazel, önder hatiplerin, Türkiye’nin güzide okullarından olduğunu tabir etti.

Bu okullara yönelik söylenen sözlerin onama edilebilir benzeri yanının olmadığını dile getiren Gazel, “Gülşen kendisine tanıdık şarkıcının önder hatiplilere müteveccih gider ettiği sözleri akseptans edilebilir kabilinden değil. Bunun hakkında İstanbul Cumhuriyet Altını Başsavcılığı aceleten bireysel bire bir sormaca başlatmıştır. Toplumu ayrıştıran ve toplumun benzeri kesimini ötekileştiren bu tuhaf ifade ve eylemleri süratli kınıyoruz. Hakeza söylemler toplumumuzda huzursuzluk oluşturmakta. Bizler de İmam Dil Cambazı Lisesi mezunları, mensupları veya çocuğu bu okullarda okuyan mektepli veliler namına hem İstanbul’da açılan anket ve sonrasında açılacak ceza davasına hem bile kendimiz burada tıpkı istida ile müdahil ve şikayetçi gelmek için buradayız” diye niteleyerek konuştu.

Basın açıklamasının ardandan Gazel ve grupta bulunanlar, Kütahya Adliyesi’nde artist Gülşen üzerine Cumhuriyet Altını Savcılığına suç duyurusunda bulundu.

Share: