Malikanesi FBI ajanları yoluyla basılan Donald Trump isyan etti: Tek ÇAKER başkanının başına böyle bire bir öz gelmedi

Temas yaptığıyla olay olan sakat ABD Başkanı Trump, bu kez bile FBI ajanlarının evini aramasıyla gündeme geldi. Haberi bizzat duyuran Trump, yazılmış bire bir açıklama yaptı.

“PIR EVİM İŞGAL ALTINDA”

Trump, ” Florida, Palm Beach’teki domuzuna evim Mar-A-Lago şu anda kuşatma altında, balaban ayrımsız FBI ajanı grubu yoluyla başat yapılıp karışma edildi, bu milletimiz amacıyla kaba bire bir zamandır. Elan önceki tek MEMLUK Başkanının başına böyle tıpkı öz gelmedi.” ifadelerini paylaştı.

Trump’ın Florida’daki evi.

KASALARINDAN BİRİ KIRILDI

FBI ajanlarının mülkünde bulunan bir kasayı kırdığını tez fail Trump, “İlgili kerem kurumlarıyla yapılan say ve hisse senedi birliğinden bilahare evime yapılan bu habersiz dominant muktezi yahut uygun değildir.” değerlendirmesinde bulundu.

GİZLİ KAYITLAR ARANIYOR

Associated Press, konudan bilgisi bulunan kişilere dayanarak, FBI aramasının, Trump’ın Beyaz Zehir Saray’daki görevi sırasında Florida’daki ikametgahına belirsiz kayıtları alıp almadığına ilişik benzeri soruşturmayla ait olduğunu belirtti.

Adalet Bakanlığının, bu yılın başlarında Ulusal Arşivler ve Kayıtlar İdaresi eliyle Mar-A-Lago’dan alınan 15 kutu belgenin içinden sâdır muamma kayıtların varlığını araştırdığı kaydedildi. Federal yasaların, bilinmedik devlet belgelerinin yasalarca sınırlı yetkili yerlerden hariç çıkarılmasını yasakladığı bilgisi paylaşıldı.Share: