Marmara Bölgesi’nde alaz mevsim normallerinin 4 ila 9 rütbe altına düşecek

Marmara Bölgesi’nde yarından itibaren çekicilik sıcaklığının yağışlarla düşmesi ve hafta boyunca mevsim normallerinin 4 ila 9 kademe altında seyretmesi bekleniyor.

Hava Bilgisi 1. Mıntıka Müdürlüğü İstanbul Havza Anlayış ve Erken Ihtar Merkezinden yapılan açıklamaya göre, akıbet günlerde hava sıcaklığının mevsim normallerinin 6 ila 10 paye üstünde olduğu bölgede, 19 Eylül’den itibaren albeni sıcaklığının aşamalı yerine düşeceği öngörülüyor.

Hava sıcaklığının hafta ortasından itibaren yağışlarla hissedilir derecede azalacağı ve mevsim normallerinin altına gerileyeceği anlayış ediliyor.

Salı ve çarşamba günleri Sakarya çevresinde, perşembe haset ise nahiye genelinde yerel kendisine görülecek bora şeklindeki yağışların, cuma ve cumartesi günleri ise bölgenin doğusunda aralıklarla devam etmesi bekleniyor.

Serin ve yağışlı havanın önümüzdeki hafta başına büyüklüğünde canlı olacağı, gelgel sıcaklığının zaman normallerinin 4 ila 9 evre altında seyredeceği tahmin ediliyor.

Ani alaz değişimleri ve akva meteorolojik hadiselerle ait Hava Bilgisi Umumi Müdürlüğünün yayınlayacağı gelgel hesap raporları ve meteorolojik uyarıların dikkatle strateji edilmesi ehemmiyet sunma ediyor.

Kesim illerinde bu hafta muhtemel günün en faziletkâr albeni sıcaklıkları 19 Ilkgüz Pazartesi ve 23 Ilkgüz Cuma günleri amacıyla şu şekilde: “İstanbul 24-18, Edirne 25-21, Kırklareli 24-20, Tekirdağ 25-22, Kocaeli 29-20, Sakarya 25-19, Yalova 24-16.”

Share: