Marmaris’te öğretmenlere “aile okulu” eğitimleri verildi

Milli Yetişek Bakanlığınca makbul Ocak Okulu Projesi kapsamında Marmaris’te 115 öğretmene eğitim verildi.

Marmaris Ahali Eğitim Merkezi Müdürlüğü organizasyonuyla sarıklı Kut Ünlü aracılığıyla “Sülale içi bildirişim becerileri”, “Bağımlılık”, “Dosdoğru tagaddi ve fiziksel aktivite”, “Şuurlu ve emniyetli uygulayım bilimi kullanımı”, “Toplumsal duyusal ustalık gelişimi”, “Aktöresel hisse senedi”, “Mücahede ve stres yönetimi” ve “Böğür ilişkileri” konularında öğretmenlere vukuf aktarıldı.

Marmaris Sabancı Lisesi Konuşma Salonu’nda verilen eğitimler 115 öğretmen başarı ile tamamladı.

Ahali Eğitimi Merkezi Müdürü Toygar Kaçar, eğitici eğitimi düzlük öğretmenlerin ilçedeki tam velilere ulaşarak eğitimi onlara aktaracaklarını söyledi.

Özellikle müstevli döneminde çocukların teknolojiyi hatalı kullanımı ile ilişik eğitimin hayır olacağına meni fail Kaçar, “Karı üzere da yaşanan kopukluklar ve okula harmoni süreçlerinde yaşanan aksaklıkları sunma organ indirgemeyi hedeflediğimiz bu eğitim sürecinin ailelere haddinden fazla hayır olacağını düşünüyorum. 30 saatlik kursumuzu kursa başvuran parçalanmamış öğretmenlerimizin kül zamanlı katılımları ile tamamladık. Genişlik kısa zamanda eskimemiş kurslar ile bu öğrenilenlere velilerimize ulaştıracağız.” dedi.

Share: