Martı’nın Kurucusu ve CEO’su Oğuz Alper Öktem: “Martı New York’ta Türk bayrağını dalgalandıracak”

Martı’nın Müessis akarsu ve CEO’akarsu Oğuz Alper Öktem: “Martı New York’ta Türk bayrağını dalgalandıracak”

Tekerlekli ‘Martı’ Amerika’ya uçtu

Martı Kurucusu Öktem: “Resülmal yapımızı yükseltmek üzere arz makul zaman”

İSTANBUL – Martı’nın New York Borsası’na açılması süreci için açıklamalarda mevcut Martı’nın Kurucusu ve CEO’akarsu Oğuz Alper Öktem, “Sermaye yapımızı pekitmek için yeryüzü makul devir. Martı’nın borsaya 2022 yılının 4. çeyreğinde açılmasını bekliyoruz. Şirket değerinin 532 milyon dolar olmasını öngörüyoruz. Brüt 280 milyon dolar kadar kaynağında bilançomuza girmesini hedefliyoruz” dedi.

Türkiye’nin önde gelen mobilite platformu Martı, New York Borsası’na çatlama stratejisiyle ilgili detayları ve gelecek gün planlarını İstanbul’dahi düzenlediği basın toplantısında paylaştı. Martı’nın New York Borsası’na açılma süreciyle ait düşüncelerini aktaran Martı Müessis ve CEO’su Oğuz Alper Öktem, “Bu hem müşareket tarihimiz hem bile ülkemizin muvasala ekosistemi için çokça eke ayrımsız dönüm noktası. Yakın gelecekte, mecmu ulaşım araçlarının elektrikli, bütün elektrikli araçların dahi paylaşımlı olacağına inanıyoruz. Ayrıca, geleceğin şehirlerinin daha sessiz olacağı kanaatindeyiz. Bu sağgörü ile dünyanın sunu iri mikromobilite filolarından birini kurduk. Bugüne kadar hem Martı hem de natür üzere yapabileceklerimizin yemeden içmeden onda birini gerçekleştirdik. New York’ta dahi Türk bayrağını dalgalandıracak olmaktan çalım duyuyoruz ve üzerimize sakıt sorumluluğun farkındayız. Bilcümle gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz” dedi.

“2022 yılını 23 milyon dolar ile bloke etmek kadar hedefimiz var”

Oğuz Alper Öktem, “Halka açılmayla gelişigüzel filomuzu izam etmek, elan da erişilebilir olmayı hedefliyoruz. Martının ortaklık değerinin 532 milyon dolar olmasını, bürüt 280 milyon dolarlık kaynağında bilançomuza girmesini bekliyoruz. Martının bugün 5.6 milyon kullanıcısı ve 46 bin araçlık filosu var. 2022 yılını 23 milyon dolar ile bloke etmek kabilinden hedefimiz var. Martı’nın borsaya açım tarihinin 2022 yılının 4. çeyreğinde olmasını bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

“Anamal yapımızı pekitmek amacıyla sunu akıllıca ahit”

Martı’nın, kuruluşundan beri zinde ayrımsız büyüme ortaya koyduğuna ilgi çekici Öktem, “Türkiye’nin mobilite şirketi namına, ülkemizdeki bu tahaccüm potansiyelini ihata etmek namına sermaye altyapımızı pekiştirmek üzere akilane zamanın şimdi olduğuna orgazm getirdik. Paylaşımlı gezi ve mikromobilite hem dünyada hem ülkemizde sürekli büyüyen bire bir kısım. Bu büyümeyi karşılayacak sermayeyi uydurmak için de KÖLE anamal piyasalarına ihraz ayrıcalığını yakalamayı ve dal dozaj yatırımcıların desteğini almayı hedefledik. Bu hamlemizin da etraflı vadeli nema ve sürdürülebilir muvaffakiyet amacıyla ayrımsız temel oluşturduğuna inanıyoruz” şeklinde konuştu.

“Martı, insanların yevmi hayatını kolaylaştırıyor”

İstanbul kabil şehirlerin muvasala üzere çözümün teknolojiden geçtiğini vurgulayan Öktem, “Bizim amacımız insanların yevmiye hayatlarını kolaylaştıracak ve akım kabiliyetlerini zahmetsizce artıracak kasaba dostu ve paylaşımlı muvasala alternatifleri sunmak. Bu bilinçle başladığımız yolculukta bugün Martı Türkiye’da iOS ve Android mağazalarında 1 numaralı muvasala uygulaması konumunda” dedi.

“Rekabet Kurumu süreci ile ilgili benzeri endişemiz yok”

Akıbet adına Rekabet Oturmuş soruşturması için konuşan Öktem, “Tığ sektörün haddinden fazla henüz büyüyeceğine inanıyoruz. İşimizi yetiştirmek amacıyla çalışıyoruz. Rekabet kurumu süreci ile alakalı benzeri endişemiz bulunmayan. Tığ arz yeniden bu yana işimizi arz adamakıllı şekilde yapmaya çalışıyoruz. Şevket kurumlarının görevi işlerini beğenmek bizimde görevimiz onlar işlerini yaparken yardımcı olmak” diye konuştu.

(UGR-MFA-E)Share: