McDonald’s Ukrayna’daki restoranlarını baştan açmaya başlayacak

McDonald’s vasıtasıyla yapılan açıklamada, Rusya’nın Ukrayna’ya müteveccih saldırıları devam ederken, önümüzdeki aynı birçok kamer zarfında ülkedeki restoranlarını yeniden açılmasının planladığı aktarıldı.

Rusya’nın saldırıları sonrası geçtiğimiz mart ayında Ukrayna ve Rusya’daki kül restoranlarını yama kararı düzlük McDonald’s, Ukrayna’daki restoranlarını yeniden açmaya başlayacak. McDonald’s aracılığıyla yapılan açıklamada, Rusya’nın Ukrayna’ya müteveccih saldırıları devam ederken, Mağribî birçok işletmenin Ukrayna’da yeniden faaliyete geçtiklerine ilgi çekildi. Önümüzdeki birkaç ay zarfında Ukrayna’daki restoranlarını baştan açılmasının planladığı aktarılan açıklamada, “Ukraynalı yetkililer, tedarikçiler ve güvenlik uzmanlarıyla kapsamlı meşveret ve görüşmelerin peşi sıra ve çalışanlarımızın işe deveran talebi dikkate alınarak baştan inhilal kararı alındı” denildi.

McDonald’s, ürünleri restoranlara geri bırakmak ve çalışanları mütekâmil asayiş protokolleriyle sahaya hoşgörüsüz ilam etmek üzere tedarikçilerle gelişigüzel çalıştıklarını açıklayarak, önce kendisine çatışmalardan daha fazla masun Kiev ve garp Ukrayna’da restoranların yeniden açmaya başlanacağını tabir etti.

Ukrayna’da 109 restoranı bulunan McDonald’s, birçok restoranı baştan açmayı planladığını belirtmedi. Müşareket, geçtiğimiz mayıs ayında Rusya’dan çekileceğini açıklamış ve 850 restoranının çoğunu yerli lisans sahiplerinden birine satmıştı.

Rusya’nın saldırılarının başlamasını peşi sıra Ukrayna hükümeti, ekonomisine elan fazla kötülük gelmesini menetmek için işletmelerin savaştan zarar görmüş bölgelerden batıya taşınması için ayrımsız program başlatmıştı. KFC ve Pizza Hut sahibi Yum Brands, bu ayın başlarında ülkedeki neredeyse yekpare restoranlarını yeniden açıldığını bildirmişti. – CALİFORNİA

Share: