Mebus İshak Gazel: “Yengi Meydanı projesinin açılışını Cumhurbaşkanı Erdoğan yapacak”

Türkiye Iri Milet Meclisi (TBMM) Reislik Divanı Katip üyesi ve SELIM Fırka Kütahya Milletvekili İshak Gazel, Zafer Meydanı projesinin Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan marifetiyle açılacağını bildirdi.

Gazel, Kütahya kent merkezinde esnaf ziyaretinde bulundu.

Cumhuriyet Caddesi’ndeki esnafları gezerek istişarelerde mevcut Gazel’e öğür teşkilatı üstelik zevcelik etti. Esnaflara “Iyi işlemler” temennisinde bulunan Gazel, dava ve talepleri dinledi. Kente yapılacak eskimemiş yatırımların ve sorunların kısa sürede çözüme kavuşturulması hususunda bilgilendirmelerde bulundu.

Ziyaretlerinin peşi sıra Galibiyet Meydanı’na geçen Gazel, firma yetkililerinden icraat üzerine vukuf aldı. Sahada etkin işçilere kolaylıklar dileyen Gazel esnaf ziyaretini değerlendirdi. Galebe Meydanı’nda çalışmaların derhâl bitmeme ettiğini, Kütahyalıların dahi meydana kavuşmasına beş altı kaldığını anlatım etti. Esnaflarımızı konuşma ettik. Amiyane esnaflarımızın hem yunak karşılamasından etraf hem üstelik bizlere iletmiş oldukları talepleri ve bizlere yön çizmelerinden âlem kendilerine teşekkür ediyorum. Buraya geldim, hasis şu anda vazonun birlikte dikilmiş olduğunu gördük. Çok gelişmemiş bir müddet içerisinde ben burasının evvel kazma vurulduğunun üzerinden 68 dolaşma geçti. Biliyorsunuz inşaatın başlaması ile dayalı resmi aynı merasim yapılmıştı. Onun üzerinden da 60 zaman geçti. 60 periyot içerisinde bu seviyeye gelen tıpkısı inşaattan bahsediyoruz. Siftinlik Kütahya’mız çok fena hâlde ayrımsız meydana kavuşmuş olacak. Şu anda dahi beni bu saha heyecanlandırıyor” dedi.

Meydanın açılışının 29 Ağustos’ta Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan vasıtasıyla yapılacağını vurgulayan Gazel, “Bağımlı kim bu proses içerisinde çokça sıkıntılar oldu. Faaliyet için muktezi ortamı oluşturmakta çokça zorlanıldı. Ama 29 Ağustos’ta Cumhurbaşkanımızın Kütahya ziyaretinde inşallah burasının açılacak olması Belediye Başkanımızın böyle aynı müjdesi olmuştu. Açılacak olmasıyla icraat elan da hızlandı ve sonuç seviyeye geldi. aralıksız icraat yapılıyor. Kütahya’mızda namına şayan aynı şehir meydanına bu anlamda kavuşmuş olacak” diye konuştu.(EDE-) – KÜTAHYA

Share: