Mehmet Akif hoca, ampute koluna sabitlediği bagetle bateri çalıyor

Eskişehir’üstelik çocukluğunda geçirdiği kaza dolayısıyla sol kolu makas altından ampute olan 45 yaşındaki Mehmet Akif Ileri Uç Oyuncusu kısaca iki yıl önceki öğrendiği davul çalma becerisini geliştirmeyi hedefliyor.

İki yavru babası Akıncı, 15 yaşındayken temizlemeye çalıştığı kıyma makinesine kolunu kaptırarak dirseğinden ast kısmını kaybetti. Yaşadığı kazaya rağmen hayattan kopmayan Akıncı, Anadolu Üniversitesi Terbiye Fakültesi Özel Yetişek Bölümünü bitirip hoca oldu.

Türkiye’nin ayrımlı bölgelerinde muallimlik yaptıktan bilahare Eskişehir’dahi özel bir yetişek kurumunda hususi gereksinimli öğrencilere yardımcı olan Ileri Uç Oyuncusu, çalgı eğitimi kayran oğlu Agah Ileri Uç Oyuncusu sebebiyle davulcu Atilla Ersin Dumlu ile tanıştı.

???????Dumlu’dan öğüt almaya başlayan Ileri Uç Oyuncusu, bageti ampute olan sol koluna özel bire bir aparat sayesinde sabitleyerek davul çalıyor, azmi ve yeteneğiyle üstelik alkış topluyor.

Mehmet Akif Akıncı, AA muhabirine, kolunu kaybettikten sonraları yük çekmediğini, 30 yıldır ampute olarak hayatını sürdürdüğünü söyledi.

Cahillik döneminde bu eksikliğini düşünmemeye çalıştığını tamlayan Akıncı, şöyle devam etti:

“Sol kolumun olmaması hayatta seçenekler oluşturmamı sağladı. Söz Gelişi pantolon asmak zorundasın ama yegâne elin var. Bunu sunma pratik biçimde şüphesiz yapıyorsun, ona bakmaya başlıyorsun. Bilgisizlik zamanı cümle bilardo oynuyor. Bu bilardo bir tane kolla zahir baziçe cins diye niteleyerek bakıyorsun. Zihnin artık almaşık üretmeye başlıyor. Bu, hayatımın yekpare alanına yayıldı. Kaza bana ekstra tıpkısı vergi sağladı. Bir Nice şeyi kendime uyarladıkça hayatımın dahi daha kolaylaştığını ve artılar getirdiğini gördük. Bundan da tek vazgeçmedim.”

“Bandajla koluma bir baget bağladık ve geçmiş vuruşu yaptım”

Ileri Uç Oyuncusu, üniversiteyi bitirmesinin arkası sıra hususi terbiye öğretmeni namına hayata atıldığını dile getirdi.

Bazı illerde muallimlik görevinde bulunduğunu, Eskişehir’e dönerek kendine ait aynı eğitim kurumu açtığını tamlayan Ileri Uç Oyuncusu, Kovid-19 salgının yaşandığı 2019’bile bazen mesail yaşadığını ve hayatına farklılık doldurmak istediğini anlattı.

Arayışı sırasında müziğe yöneldiğini nâkil Ileri Uç Oyuncusu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Oğlum davulcu ve konservatuvarda tahsil görüyor. Evde bateri çalarken oğlumu izlediğim tıpkı akşam ezanı, eğitmeni Ersin hocayı aradım ve bateri bürümek istediğimi söyledim. Kendisi bu isteğimi kabul etti. Bandajla koluma tıpkı baget bağladık ve geçmiş vuruşu yaptım. Türk ampute davulcu bulunmayan, bunu deneyen dahi incelmemiş. Ofisimde kendime ait tıpkısı davul setim var. Ibret aralarında bateri çalıyorum. Okuldaki öğrencilere yavru şarkıları çalıyorum. Kimi Vakit onlara bile davul çalmayı öğretiyorum. Davul arak amacında olumsuzluklar yaşadım ancak katiyen pes etmedim. Bateristlik hikayesini asla sekteye uğratmadım. Vazgeçmeyi katiyen düşünmedim. İlk defa kendim üzere bir şey yaptığımı hissettim. Ruh Bilimsel adına bana haddinden fazla dolgunca geldi. Ruhsal durumum açısından çok mebzul şeylere sebep oldu.”

Ileri Uç Oyuncusu, ensiz dışında çok pir işler özne ampute bateristlere imrendiğini tabir ederek, gelecekte henüz mebzul bateri gidermek için ilerlediğini sözlerine ekledi.

Eğitmen davulcu Atilla Ersin Dumlu da Ileri Uç Oyuncusu’nın teklifini kabul ederek çalışmaya başladıklarını belirtti.

Güçlü ve algın yanlarını belirleme yazar buna göre benzeri müfredat belirlediklerini ifade fail Dumlu, “Şu anda sıradan mükemmel gidiyor. Dayanılmaz tıpkı tutkuyla çalıyor. Kendini yetiştirmek amacıyla kıtipiyoz buna antlaşma ayırıyor. Öncelikle istekli ayrımsız nağme kaydı almak istiyoruz.” dedi.

Share: