Menteşe Belediyesi’nden Eğitime Bindi

Menteşe Belediyesi, 12 Eylül Pazartesi haset başlayacak 2022-2023 bakir terbiye-talim döneminde birlikte öğrencilere desteğin bitmeme edeceğini açıkladı.

Eğitime desteklerinin yeni terbiye tedrisat yılında dahi süreceğini tamlayan Reze Belediye Başkanı Bahattin Sim, “Dallar bizim geleceğimiz, yarınlarımız. Onların eğitimden sağlığa, spordan sosyal hayata büyüklüğünde birçok alanda yanlarındayız. Yaz aylarında açtığımız ücretsiz kurslar ile yeteneklerini keşfetmelerini sağlıyoruz. Kurslarımız ile sanattan spora değişik branşlarda başarı elde fail çocuklarımızı cesaretlendiriyor ve ödüllendiriyoruz. Binlerce yavru kurslarımız sebebiyle yaz dönümünü verimli geçirdi. Pazartesi günü bile okullarımız açılacak. Rastgele sene olduğu kadar 2022- 2023 kullanılmamış terbiye-öğretim yılında çocuklarımızın yanlarında olmaya devam edeceğiz. Kırsal Mahallelerimizde beş 1. sınıfa başlayacak çocuklara müteveccih içerisinde defteri, boya kalemi, cetveli üzere kırtasiye malzemelerinin bulunduğu dayanışma çantalarımızdan vereceğiz. Hareketli Çalma uygulamamız ile ekol hayatına başlayan çocukların ücretsiz saç kesimlerini yapacak, dezavantajlı hususi öğrencilerimize hafta arası seçme ahit aşevimizden sıcak aşındırmak servisi yapacağız” dedi.

Yeni eğitim bilimi-talim yılında da burs ihtiyacı ve talebinde mevcut öğrencilere desteğin bitmeme edeceğini vurgulayan Başbuğ Sim, şöyle bitmeme etti:

“Burs desteğinin beraberinde ilçedeki 14 ayrı okulda; meslek binaları ve dersliklerde bina restorasyon, su tesisatı tamiratları, kalorifer tesisatı bakımı ve yenilemesi, ekol içi zeminlerde parke taşı yapımı, heterojen zindelik tesisatı bakım ve onarımları ile okul bahçelerine bank temini, çin gülü tamiratları ve spor alanları ile düzlük çizgileri boyama işleri üzere mütenevvi kayran ve konularda destekte bulunduk. Bu konuda meslek yönetimleri ve STK’ların talep ve isteklerini değerlendiriyor, yapılan görüşmeler ve toplantıların ardından imkanlarımız ölçüsünde ihtiyaçları karşılıyor ve eksiklerini gideriyoruz.”

Sınıfların ecza dolaplarını ve sıhhi imdat malzemelerini periyodik yerine yenilediklerini da belirten Başkan Sim, açıklamasını şöyle tamamladı:

“Sekibaşı Bala Kütüphanesinde çocukların ve annelerin ücretsiz olarak kitaplardan faydalanmalarını sağlıyoruz. Ayrıca Kötekli, Düğerek ve Emirbeyazıt Mahallesindeki içtimai tesisleri ayrımsız anda 60 öğrencinin barınabileceği şekilde hazır durumda. Kötekli Mahallemizdeki öğrencilere yönelik hizmete sunacağımız Kötekli Toyluk Merkezindeki çalışmalarımız ise yekpare hızıyla sürüyor. Bu sene hizmete açtığımız Mehabetli Fuat Farklı Spor Kompleksimiz ile çocukların ve gençlerin, basketbol, masa topu, uçan top, futbol gibi sportif faaliyetlerden faydalanmaları sağlıyoruz.  Menteşe Belediyesi Yavru Vukuf Parkımızdaki Robotik ve Kodlama Merkezimizi ise Ekim ayında yapacağımız lansmanla resmi namına açılışını yapacağız. Merkezimizde ücretsiz kendisine elektronik beyin programlama eğitimleri verilecek. Robotik ve Kodlama Merkezimiz ile çocukların bilgiye algı isteklerine destek olacağız. Elhasıl Reze Belediyesi olarak kırsalından site merkezine büyüklüğünde öğrencilerin ve okulların ihtiyaçlarını karşılamak, çocuklarımızın gündeş ve çağdaş benzeri yetişek alabilmeleri için canla başla çalışıyoruz.”

Share: