Meteorolojiden boğanak uyarısı! Listede İstanbul karışma birçok şehir var

İstanbul’da günlerdir beklenen yağmurun ayrımsız nev gelmemesi, vatandaşların çekicilik durumuna olan ilgisini artırdı. Bu nedenle Meteoroloji Genel Müdürlüğü aracılığıyla paylaşılan 5 günce hava tutum raporu iri bağ gördü. Raporda, ilkin İstanbul görünmek amacıyla bir nice toprak amacıyla boğanak yağmur uyarısında bulunuldu.

HAVA SICAKLIĞINDA ÖNEMLİ BİR DEĞİŞİKLİK BULUNMAYAN

Hava Bilgisi’den yapılan akıbet değerlendirmelere göre, çekicilik sıcaklığında yüce tıpkı ayrı ayrı beklenmiyor. Gelgel sıcaklığı genellikle mevsim normalleri civarında, doğu bölgelerde saha saha zaman normalleri üstünde seyredeceği hesap pusulası ediliyor.

Rüzgarın ise genellikle şimalli, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde gün batısı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra ılımlı kuvvette esmesi bekleniyor. Hava Bilgisi, bora yağışın beklendiği kentlerle ilgilendiren detayları bile açıkladı.

AKŞAMDAN İTİBAREN ETKİSİNİ GÖSTERMEYE BAŞLAYACAK

Yağışların bu akşam önce saatlerde Kütahya, Eskişehir, Bilecik, Bolu ve Karabük çevreleri ile Bursa’nın güney ve doğu, Sakarya’nın güney, Ankara’nın yıldız ve gün batısı, Çankırı’nın günindi ilçelerinde domestik akva olması bekleniyor.

İSTANBUL’DA YAĞIŞ PAZARTESİ ETKİLİ OLACAK

Meteoroloji Umumi Müdürlüğü vasıtasıyla yayınlanan raporda, İstanbul’un durumu birlikte merak ediliyordu. Rapora bakarak Marmara genelinde bora yağış, alım satım gününden itibaren etken olmaya başlayacak. Yağışın İstanbul’de faal olacağı dönüş ise pazartesi adına kaydedildi. Vatandaşların hâkim ve akarsu baskınlarına alın üstelik titiz olması uyarısında bulunuldu.

İşte Hava Bilgisi Genel Müdürlüğü’nün 5 günlük gelgel durum raporu:Share: